2006-02-05 / 21:04:34

Dnes jsme po dlouhé době vyrazili se Žemboušem na Albeřice, od prosince loňského roku nastala velká změna a celá oblast vojenského újezdu i pásma je zkušebně pro veřejnost přístupná :). Já už na této lokalitě nebyl skoro rok, Žembouš sice o něco méně, ale i tak jsme se oba dva těšili moc na čistou vodu.
Cestou jsme se ještě stavili u Aleše pro flašku a pak už jsme jeli rychle na lom. Cesta byla překvapivě dobře protažená a posypaná šterkem, inu, armáda :P . Dostali jsme se skoro až na parkoviště nad lomem, cesta je až pod kopec protažená a očividně používaná (konečně jsme objevili proč, kousek od lomu je totiž skládka s hnojem ;)..). K vodě jsme sešli s motorovkou a lopatou, v levé zátoce jsme prořízli do ledu díru a vyhrabali ve sněhu vodící lajny. Při pohledu zeshora bylo vidět dno, a to tam byla tma jak v pytli.. Bohužel (či možná naštěstí) jsme si cestou zpět ponor rozmysleli, na cestě bylo sněhu více než moc a hlavně se hodně bořil, sáně by byly nepoužitelné. Zvážili jsme co by cesta z ponoru pro nás znamenala a rozhodli se, že do vody raději nevlezeme, až příští týden. Ale to už bez dvojčat, jen s lehkými 'desítkami', Žembouš rozebere své dvojče.
Cestou zpět jsme se ještě jednou stavili u Aleše, dofoukali dvojče, pokecali a po naložení plného auta flašek jsme odjeli do Varů. Zastavili jsme se ještě u Zatloukalů odevzdat flašule a následně ještě cestou na lokalitě pod Sedlecem, na Kyseláku. Byl to spíše jen takový zoufalý pokus, ale velmi příjemně nás překvapil, voda se zde zdá čistá, podle spuštěného světla pod vodu okolo čtyř metrů! V každém případku se zde pod led podíváme, vypadalo to opravdu zajímavě a hlavně kousek od Varů. Celé jsme to zakončili v čajovně pokecem a dobrým mokem :)..

Mimo to jsem zpětně přidal další článek o potápění na Březovské přehradě a drobnou aktualizaci v odkazech na jiné weby. Doplněna je i část webu J.A.M. o informaci o tréninkách v bazénu.


dekorace
 « Zpět na akuality
xhtml rss RSS
IngressMania  Posledni aktualizace 02/09/2007 23:30 | SKYPE: spachal       © 2004-2007 ofni.lahcaps@lahcaps cw