ÚDAJE A POPIS

DATUM AKCE: 2007-02-17
LOKALITA:

Rychnov u Sokolova

TEPLOTA VZDUCH: 15°C
TEPLOTA VODY: 4°C
MAX. HLOUBKA: 11 m
MIN. VIDITELNOST: 3 m
MAX. VIDITELNOST: 6 m
ÚCASTNÍCI: Honza Spáčil, Martin Žemba
PROFIL PONORU: zde
  

POPIS:

100Včera jsme se se Žemboušem jeli potápět na Rychnov, já chtěl prostě 'někam do vody' a Žembouš potřeboval nafotit a odzkoušet nové křídlo typu sidemount. Je sice pravda, že tak úplně nové křídlo to (konstrukčně) nebylo, už jsem se se starším modelem párkrát potápěl, ale byla zde jistá vylepšení a také bylo nutné křídlo nafotit :).
U vody jsme se sjeli okolo desáté dopoledne, počasí začalo být přímo ukázkové. Díky tomu, že už jsem nastavení a 'seřízení' sidemountu 'ladil' v pátek večer, nebyly nutné žádné významné úpravy, jen jsme nastavili správně popruhy a vyzkoušeli uchycení lahví. Pak jsme nafotili pár snímků a pomalu jsme se nastrojili do cajků. U mě to bylo zase čistě experimentální, vše se musí praxí a časem 'doladit' ..
Do vody jsme vlezli na obvyklém místě, já sice silně podrážděný, protože vše co se mohlo různě zachytit, nenacvaknout, překážet atd. se prostě chovalo přesně tak, ale nakonec mi Žembouš pomohl přichytit flašky a ve studené vodě jsem rychle 'vychladnul' ;). Plavali jsme podél levého břehu, nejdříve těsně nade dnem (silný zákal pod cca. 7 metrů), já zkoušel vyvážení, pohyb pod vodou, lepší routování hadic, prostě co je se sidemountem rozdílné oproti 'normálnímu' křídlu. Až na uchycení hadic jsem byl se vším spokojený, dokonce mám pocit, že sidemount umožňuje pod vodou lepší pohyblivost a 'volnost'. Tohle ale záleží na praxi, pokusím se s tímto křídlem teď potápět častěji, už jen proto abych to jako správný dvorní betatester Anhingy důkladně vyzkoušel :). Plavali jsme podél břehu až ke konci, zde jsme se otočili a vraceli se v menší hloubce zpět. Já stíhal ještě nafotit pár snímků, trim i stabilita je se sidemountem opravdu lepší..
Z vody jsme vylezli po přibližně čtyřiceti minutách pod vodou, v klidu se na sluníčku převlékli a protože Žembouš spěchal domů, moc jsme se nezdržovali a odjeli. Já se ještě cestou stavil v Sokolově u kamarádů, byl to pohodový den :).
Voda je dle mého názoru v Rychnově stále stejná, viditelnost je prý v porovnání s předminulým týdnem o něco lepší, ale zdá se mi že voda zase o něco více 'opalizuje'. V každém případku je stále stejně studená, v rozmezí 4°C-5°C. Ve výsledku to byl moc pěkný ponor, lepší počasí jsme si navíc snad ani přát nemohli :)
Sidemount musím ještě 'vychytat', hlavně co se týče hadic na flaškách. Zkusil jsem použít automatiky které montuji na konfiguraci twinu, ale tudy asi cesta nevede, hlavně dlouhá 7" hadice je problém. Zatím jsem si také flašky uchytil jen jako stages, tj. na horní d-kroužek, bude však nutné je uchytit na gumy tak, jak se na sidemount běžně uchytávají. K tomu je však zapotřebí vyměnit na pravé flašce monoventil za opačný, naštěstí to je už jen otázkou vyčištění ventilu, k dispozici už jej mám. S dalšími zkušenostmi se opět podělím :).

FOTOGRAFIE Z AKCE

velkyobrazek
typické traviny na této lokalitě
obr1 obr2 obr3 obr4
obr5 obr6 obr7 obr8
obr9 obr10 obr11 obr12

 

Komentáře k článku:

#1. Autor: Jana, mail, dne 2007-02-19 00:04:48 napsal:

krásné
Opravdu moc moc moc- umět se potápět hned jedu s vámi.. .o)))

 

 Přidat komentář: 

Informace před vyplněním:

  • Vyplnění té číslice je opravdu nutné, nežertuji ..
  • Nepoužívejte HTML značky, nebudou brány v úvahu
  • Vyplňte prosím alespoň jméno a komentář ..
  • Délka vyplňovaných polí je omezena
  • Nevhodné příspěvky budou proste smazány (doufám že nebude nutné :)xhtml rss RSS
IngressMania  Posledni aktualizace 02/09/2007 23:30 | SKYPE: spachal       © 2004-2007 ofni.lahcaps@lahcaps cw