ÚDAJE A POPIS

DATUM AKCE: 2007-09-02
LOKALITA:

Rychnov u Sokolova

TEPLOTA VZDUCH: 25°C
TEPLOTA VODY: 16°C
MAX. HLOUBKA: 6 m
MIN. VIDITELNOST: 2 m
MAX. VIDITELNOST: 8 m
ÚCASTNÍCI: Honza Spáčil, Martin Žemba
PROFIL PONORU: zde
  

POPIS:

108Na Rychnově jsme se potápěli naposledy koncem července, ale když jsme se v pátek vraceli z Rotavy, jeli jsme přes Sokolov a na Rychnově jsme se podívali na vodu. Vypadala relativně dobře, i když ze břehu jsme viděli jen horní vrstvu vody.
Ráno jsme odjížděli z Růžáku okolo půl desáté, svezla se s námi do Sokolova i Jana. Na parkovišti u vody tradičně nikdo nebyl, což v porovnání s pátkem byla příjemná změna, to bylo parkoviště úplně plné. Ještě v autě jsme přepustili ve dvojčatech vzduch, já měl ve flaškách už asi jen 30 barů. V klidu jsme se převlékli, počasí nám přálo, nebylo ani horko, ani déšť :). Já dnes zkusil ponor zcela bez zátěže (což nebyl dobrý nápad), myslel jsem si, že tenký podoblek, 6mm backplate a těžké vítkovické ingoty budou v rovnováze, ale nakonec mi tak kilo až dvě chyběly. Ale vadilo to jen při focení u hladiny, takže problém z toho nebyl, jen poučení :).
Na začátku ponoru problém s rukavicemi (oběma nám do jedné nateklo), plavali jsme podél levého břehu na rozhraní zakaleni v přibližně v pěti metrech, u pneumatik jsme se otočili a těsně pod hladinou se vraceli zpět. Voda nás příjemně překvapila, z pěti metrů byla velmi dobře vidět hladina, během cesty zpět nám na vše svítilo slunce. Prostě krásné akvárko, pod námi traviny a větvě zatopených stromů, kolem nás hafo malých rybiček a sem tam nějaké to štíhle, viděli jsme jich dnes opravdu hodně :). Po ponoru to sice chvíli podle mraků vypadalo na pěkný slejvák, ale nakonec nespadla ani kapka a tak nás to alespoň přinutilo se sbalit trochu rychleji :). Vypili jsme si čajík, pokecali a jeli dom.
Voda příjemně teplá a čistá, tipuji místy až osm metrů, ale viditelnost hodně proměnlivá. Pod 5m termoklinála a viditelný velmi ostrý přechod do zakalené vody. Dolu jsme se dnes ani nedívali. Krásný ponor, místy jsem si v hejnu malých plotěk připadal jak u moře :).

FOTOGRAFIE Z AKCE

velkyobrazek
Stromy napadané ze břehu
obr1 obr2 obr3 obr4
obr5 obr6 obr7 obr8
obr9 obr10 obr11 obr12

 

 Přidat komentář: 

Informace před vyplněním:

  • Vyplnění té číslice je opravdu nutné, nežertuji ..
  • Nepoužívejte HTML značky, nebudou brány v úvahu
  • Vyplňte prosím alespoň jméno a komentář ..
  • Délka vyplňovaných polí je omezena
  • Nevhodné příspěvky budou proste smazány (doufám že nebude nutné :)xhtml rss RSS
IngressMania  Posledni aktualizace 02/09/2007 23:30 | SKYPE: spachal       © 2004-2007 ofni.lahcaps@lahcaps cw