ÚDAJE A POPIS

DATUM AKCE: 2007-08-31
LOKALITA:

Rotava - lom

TEPLOTA VZDUCH: 22°C
TEPLOTA VODY: 5°C
MAX. HLOUBKA: 21 m
MIN. VIDITELNOST: 2 m
MAX. VIDITELNOST: 5 m
ÚCASTNÍCI: Honza Spáčil, Martin Žemba, Petr
PROFIL PONORU: zde
  

POPIS:

109Na pátek jsme vyjímečně kvůli Petrovi domluvili potápění na Rotavě, obvykle jezdíme k vodě jen o víkendech. Petr se už hodně dlouho nepotápěl a pokud pojedeme spolu v říjnu k moři, bude lepší když se 'rozpotápí' ještě v kalných a studených vodách českých :)..
Dohodli jsme si otevření vstupu do lomu a okolo půl deváté odjížděli z Varů. V Chodově jsme tradičně doplnili proviant, jeli jsme včas a výběr ze sladkostí byl bohatý :). U vody jsme se v klidu ustrojili, Petr měl poprvé své nové křídlo. Po dohodě jsme plavali v malé hloubce, podél břehu ve směru hodinových ručiček, na stěně naproti přijezdové cestě jsme se na chvíli podívali do dvaceti metrů a hned se zase vrátili nahoru. Ke konci ponoru už měl Petr málo vzduchu, vraceli se se Žemboušem po hladině, já si ještě nafotil pár okounků.
Voda se na Rotavě během týdne znatelně zhoršila. Jak horní vrstva, kde bylo před týdnem vidět opravdu pěkně, tak i zmizel pruh nádherně čisté vody mezi dvaceti a pětadvaceti metry. Škoda, chtěli jsme si v této hloubce dopřát pěkný ponor, ale díky zakalení jsme nakonec v neděli jeli na Rychnov. Petr si vedl skvěle :), na to že dva roky nebyl ve vodě, potápěl se v polosucháči (a že dole je opravdu pěkná kláda) a poprvé měl na sobě křídlo, klobouk dolů! :) Profil ponoru zaznamenával je od Petra.

FOTOGRAFIE Z AKCE

velkyobrazek
zvědaví okounci
obr1 obr2 obr3 obr4
obr5 obr6 obr7 obr8
obr9 obr10 obr11 obr12

 

 Přidat komentář: 

Informace před vyplněním:

  • Vyplnění té číslice je opravdu nutné, nežertuji ..
  • Nepoužívejte HTML značky, nebudou brány v úvahu
  • Vyplňte prosím alespoň jméno a komentář ..
  • Délka vyplňovaných polí je omezena
  • Nevhodné příspěvky budou proste smazány (doufám že nebude nutné :)xhtml rss RSS
IngressMania  Posledni aktualizace 02/09/2007 23:30 | SKYPE: spachal       © 2004-2007 ofni.lahcaps@lahcaps cw