ÚDAJE A POPIS

DATUM AKCE: 2007-09-09
LOKALITA:

Rychnov u Sokolova

TEPLOTA VZDUCH: 15°C
TEPLOTA VODY: 16°C
MAX. HLOUBKA: 5 m
MIN. VIDITELNOST: 4 m
MAX. VIDITELNOST: 8 m
ÚCASTNÍCI: Honza Spáčil, Martin Žemba
PROFIL PONORU:
  

POPIS:

115Protože jsem v sobotu zapomněl zavolat lesní správě a dohodnout se na otevření závory na Rotavě, jeli jsme nakonec na Rychnov. Vyjížděli jsme před devátou (zaspal jsem, ještě že jsem měl sbaleno ;)..), Žembouš potřeboval ještě nakoupit gola klíče na opravu kompresoru. Sbaleno jsem měl z pátečního neúspěšného pokusu o ponor, jeli jsme nafoukat flašule k Alešovi a pak na Albeřice, bohužel u vody se ukázalo, že nemá význam se potápět, viditelnost jsme odhadovali na +- metr ..
Počasí nám naštěstí přálo, i když to cestou k vodě tak nevypadalo. Ve Varech slušně poprchávalo, byli jsme rozhodnutí ponor v případě špatného počasí vzdát. Ale čím dál od Varů, tím bylo lépe, déšť úplně přestal a dokonce u vody občas vysvitlo sluníčko. Převlékli jsme se na parkovišti, dnes jsme se vybodli na tréning a vzali si jen twiny (Žembouš svůj staronový mazlík 2x7l, cestou od vody jsem mu ho docela záviděl, já měl na zádech těžké 2x10l 'vítkovice'). Já navíc doma nechal Aladin a protože nemám ještě interface pro Nitek Duo, profil nebude. Navíc ve foťáku asi stávkovaly baterie, takže když jsem zkoušel foťák pod vodou zapnout, měl jsem smůlu. Takže ani fotky pro tentokrát nebudou, sorry.
Do vody jsme vlezli na obvyklém místě na levém břehu a plavali jako většinou podél levého břehu v hloubce okolo pěti metrů až do protilehlé zátočiny a pak zpět v malé hloubce. Voda mě příjemně překvapila, okolo čtyř až pěti metrů hloubky byla výborná viditelnost, odhadem tak 6-8m, pod šest metrů už začínal zákal. Horní vrstva vody se od minule trochu zakalila, byl vidět mléčný opalizující zákal, ale i přesto viditelnost okolo čtyř metrů i nahoře byla :).
Takže nebýt toho, že jsem měl kocovinu ze sobotního večera a také toho že mi protékala jedna rukavice, byl to báječný ponor. Ale nestěžuji si, viditelnost to všechno vynahradila, plavat v krásné viditelnosti podél břehu se spadlými stromy byl opravdu zážitek, který jsem na Rychnově snad ještě nezažil :)

 

 Přidat komentář: 

Informace před vyplněním:

  • Vyplnění té číslice je opravdu nutné, nežertuji ..
  • Nepoužívejte HTML značky, nebudou brány v úvahu
  • Vyplňte prosím alespoň jméno a komentář ..
  • Délka vyplňovaných polí je omezena
  • Nevhodné příspěvky budou proste smazány (doufám že nebude nutné :)xhtml rss RSS
IngressMania  Posledni aktualizace 02/09/2007 23:30 | SKYPE: spachal       © 2004-2007 ofni.lahcaps@lahcaps cw