ÚDAJE A POPIS

DATUM AKCE: 2005-03-14
LOKALITA:

Praha Barakuda - venkovní bazén Slávie

TEPLOTA VZDUCH: 5°C
TEPLOTA VODY: 3°C
MAX. HLOUBKA: 2 m
MIN. VIDITELNOST: 10 m
MAX. VIDITELNOST: 20 m
ÚCASTNÍCI: Honza Spáčil, Aleš Huklivszki, Martin Žemba
PROFIL PONORU: zde
  

POPIS:

12 Jedna z těch méně typických akci :) ..
Po dohodě s Jirkou Hovorkou a pražským klubem Barakuda jedeme na zajímavou akci, potápění pod ledem. Jirka objevil nevypuštěný a zamrzlý venkovní bazén a napadlo jej, jak by se dal využít pro potápěče :). Takže minulý týden proběhl po přednášce o speleopotápění a potápění pod ledem první zkušební ponor (kterého jsme se nezúčastnili) a vzhledem k dobrému ohlasu jsme se s Jirkou dohodli na zopakování celé akce.
Do Prahy jsme po drobném zmatku, jistý náš kamarád nepochopil že potápění pod ledem je skutečně potápění pod ledem byť ve venkovním (a zamrzlém) bazénu, dorazili před osmou hodinou večerní. Na Andělu nás už čekal p.Pudil v Magické Modré a předal (prodal) nám 40L flašky ze kterých bude u Aleše v budoucnu kaskáda. Do auta jsme naložili raději jen dvě ze čtyř, auto už bylo tak dost přetížené a zbylé dvě přiveze Martin příležitostně. Před SK Slávii na Kubánském náměstí jsme dojeli chvíli před půl devátou, vynosili z auta cajk dolů do Barakudy a připravili se na ponor. Oblékali jsme se raději venku, v Barakudě bylo na tyto akce málo místa a hlavně velmi teplo :).
Za asistence nepotápějících se lidiček jsme prolámali na místě původní vysekané díry v ledu díru novou (a moc práce to nebylo, venku už bylo hodně teplo a vše včetně ledu tálo). Program pod vodou jsme si nechali volný, prostě co kdo chtěl to také konal. Dopadlo to celé pohodově, trocha toho tréningu, trocha focení, užívání si pro nás křišťálově čisté vody (hádám na začátku viditelnost okolo 25 metrů, na konci 15m). Martin si zkusil navíjení šňůry na bubínek, já její natažení (při kterém si prý ostatní tři potápěči mohli vyzkoušet přeskakování šňůry v úzkém prostoru ;)..).
Ponor jsme ukončili po cca hodině, Aladiny v tak malé hloubce měřili čas jak se jim zlíbilo ;), ale na grafu ponoru se nakonec ukázala bez pěti minut jedna hodina. Paradoxně mě osobně nebyla vyjímečně pod vodou zima, dokonce ani ruce v polosuchých rukavicích nebyly nijak moc zmrzlé. A to jsme byli vlastně neustále těsně pod ledem, teplota vody 3°C..
Následné převléknutí a sbalení cajku probíhalo v poklidném tónu, naštěstí strašení s jedenáctou hodinou jako zavírací se ukázalo nepravdivé a tak jsme měli ještě čas si v klidu s místními lidmi popovídat. Okolo půl dvanácté jsme vytahali z klubu cajky, nyní již poučeni přistavili auto až přímo ke vchodu a přemístili tu velkou hromady tašek, beden a flašek do auta, kde už se rozvalovaly dvě velké zásobní flašky plné nitroxu :).. Následující cesta domů už byla jen nepříjemnou nutností, vše proběhlo podle plánu a okolo druhé hodiny noční jsme dojeli do Varů.
Takže mi nezbývá než poděkovat Jirkovi Hovorkovi za příjemný a neobvyklý zážitek, samozřejmě poděkování patří i klubu Barakuda za výborné zázemí. Snad se takových akcí povede v budoucnu více ..

FOTOGRAFIE Z AKCE

velkyobrazek
tréning něčeho jako valve-dril
obr1 obr2 obr3 obr4
obr5 obr6 obr7 obr8
obr9 obr10 obr11 obr12
obr13 obr14 obr15 obr16

 

 Přidat komentář: 

Informace před vyplněním:

  • Vyplnění té číslice je opravdu nutné, nežertuji ..
  • Nepoužívejte HTML značky, nebudou brány v úvahu
  • Vyplňte prosím alespoň jméno a komentář ..
  • Délka vyplňovaných polí je omezena
  • Nevhodné příspěvky budou proste smazány (doufám že nebude nutné :)xhtml rss RSS
IngressMania  Posledni aktualizace 02/09/2007 23:30 | SKYPE: spachal       © 2004-2007 ofni.lahcaps@lahcaps cw