ÚDAJE A POPIS

DATUM AKCE: 2005-03-28
LOKALITA:

Tatrovice - přehrada

TEPLOTA VZDUCH: 0°C
TEPLOTA VODY: 1°C
MAX. HLOUBKA: 15 m
MIN. VIDITELNOST: 2 m
MAX. VIDITELNOST: 3 m
ÚCASTNÍCI: Honza Spáčil, Aleš Huklivszki, Arnošt Fuchs, Eva Zatloukalová, Jirka Šejba
PROFIL PONORU: zde
  

POPIS:

20 Na velikonoční pondělí jsme se rozhodli se odpoledne namísto v Čechách asi čím dál tím více tradičnějšího vyspávání opice ;) raději podívat k vodě.
Volba padla na Tatrovice, Aleš už byl s Arnoštem dohodnutý na zkoušení ponoru se suchým oblekem. Cesta na Tatrovice proběhla jako vždy bez problémů, jeli jsme autem s Arnoštem a Evou a na hrázi se ustrojili do cajků. Lokalita byla stále převážně pod ledem, voda hlavně u hladiny byla velmi, velmi studená ..
Po ustrojení a doladění konfigurace jsme zalezli na schodech do vody. Arnošt se ještě dovyvažoval, já na oba čekal na začátku schodů a nakonec jsme se dokonce díky špatné dohodě minuli natolik, že když jsem podruhé vylezl z vody se podívat, proč to vyvažování tak dlouho trvá, byli už oba dva u zvonu :).. Naštěstí to nebyl žádný problém, byli jsme orientačně dohodnutí na tom, že se Aleš s Arnoštem budou 'držet spolu' a já se budu spíše sólově pohybovat prostě někde poblíž :) ..
Doplaval jsem tedy rychle ke zvonu, podle bublin se zanořil na úroveň prvního schodu zvonu a dál už pokračoval v ponoru spolu s nimi. Obeplavali jsme zvon, pozvolna se vynořili a vrátili se zpět podél lana ke schodům. Následovalo v mém případě vynoření, byla mi zima na ruce (polosuché rukavice) a ponor jsem ukončil. Aleš s Arnoštem se vynořili po chvíli, byla jim zima též.
Po ponoru jsme v klidu sbalili cajky, pokecali s Jirkou Šejbou, který během ponoru spolu se svým potomkem přijel a následně odjeli.

Voda špinavá, ale na Tatrovice prostě takový průměr. Žádná ryba, až na jednoho pidi-okounka dole u zvonu. Zkoušel jsem i něco fotit, ale bez pořádného světla se v takhle temné vodě asi fotit moc nedá ..

FOTOGRAFIE Z AKCE

velkyobrazek
Arnošt se souká do svého nového sucháče
obr1 obr2 obr3 obr4
obr5 obr6 obr7 obr8
obr9 obr10 obr11 obr12
obr13 obr14 obr15 obr16

 

 Přidat komentář: 

Informace před vyplněním:

  • Vyplnění té číslice je opravdu nutné, nežertuji ..
  • Nepoužívejte HTML značky, nebudou brány v úvahu
  • Vyplňte prosím alespoň jméno a komentář ..
  • Délka vyplňovaných polí je omezena
  • Nevhodné příspěvky budou proste smazány (doufám že nebude nutné :)xhtml rss RSS
IngressMania  Posledni aktualizace 02/09/2007 23:30 | SKYPE: spachal       © 2004-2007 ofni.lahcaps@lahcaps cw