ÚDAJE A POPIS

DATUM AKCE: 2005-05-14
LOKALITA:

Tatrovice - přehrada

TEPLOTA VZDUCH: 20°C
TEPLOTA VODY: 10°C
MAX. HLOUBKA: 4 m
MIN. VIDITELNOST: 2 m
MAX. VIDITELNOST: 5 m
ÚCASTNÍCI: Honza Spáčil, Martin Žemba
PROFIL PONORU: zde
  

POPIS:

33Dnešní ponor byl až na to děsné vstávání docela povedený :).
Ráno v devět už me prozváněl Žembouš před domem a to už dokonce stíhal cestou nakoupit slíbená těsnění pro Aleše (pro druhou přepouštěcí láhev se zajímavým ventilem). Kdo mě zná tak ví, že tyto ranní hodiny, které já alespoň o weekendu nazývám ranní kuropění, jsou pro mě téměř smrtelné. Ale dnes se nedalo nic jiného dělat, do vody jsme chtěli a já už měl na odpoledne jiný program.
Cestou jsme se ještě zastavili v Tescu pro dárek k Tomáškovým narozeninám a následně v chodovské pekárně pro jídlo, to co jsme viděli v obou fast-food restauracích Tesca ani jednoho z nás neoslovilo ;) ..
Příjezd k hrázi byl bez prolémů, nikde ani noha, jen na druhém břehu měl někdo postavený stan. Počasí nám docela přálo, při odjezdu to ještě vypadalo na déšť a když jsme se začali oblékat do sucháčů, dokonce i na chvíli vysvitlo sluníčko ..
V klidu jsme se tedy oblékli, bylo o poznání chladněji než včera na Bílé Vodě, což bylo dobře. Oba dva jsme se trochu přetížili, ponor jsme plánovali velmi mělký a byla by škoda strávit konec ponoru v permanentním výdechu ;).. Limitováni jsme byli Martinovou 'desítkou', měl ji nafoukánu jen přepuštěním z EAN30 lahve a dofoukat jsme ji nakonec včera večer u Aleše zapomněli.. Ale i tak bylo těch cca 180bar pro ponor tohoto typu dostatečná zásoba :).
Před týdnem jsem v pravé zátoce našel opravdu velké množství ryb, převážně okounků, a tak jsme se na ně chtěli podívat i dnes. Do vody jsme vlezi u schodů a v malé hloubce plavali podél břehu do zátoky. Bohužel ryb výrazně ubylo a také viditelnost se minimálně o třetinu zhoršila.. Zato jsme téměř všude viděli hodně malých pulců, takže ryby musely být asi patrně přežrané :).. Podél břehu jsme v malé hloubce doplavali až k přítoku. Zde se voda citelně ochladila, ale také velmi pěkně vyčistila. Navíc přítok potoka a následné dno je velmi zajímavé i svým profilem, je zde malé 'údolí' s velkými pařezy i balvany, je zde zkrátka na co se dívat (v porovnání s běžným 'tatrovickým' terénem).
Od přítoku jsme plavali už o něco rychleji až k nudapláži, ani ta trocha trávy co zde rostla nebyla nijak zajímavá a ani žádně ryby jsme zde neviděli, jen všude samý malý pulec :). Začala mě být docela zima, první část ponoru jsme plavali velmi klidně a u přítoku jsem asi trochu prochladnul. Takže jsem odmítnul se od nudapláže zanořit a doplavat k hrázi 'spodem', ponor jsme tedy ukončili přesunem po hladíně.
Ryb jsme tedy nakonec moc neviděli (alespoň s tím, co jsem zde viděl před týdnem), ale i tak to byl 'tatrovický nadprůměr'. Je totiž pravda, že spatřit zde za jeden ponor tři štiky (i když malé) se mi snad ještě nepoštěstilo.

FOTOGRAFIE Z AKCE

velkyobrazek
schody jsou dobrým ukazatelem čistoty vody
obr1 obr2 obr3 obr4
obr5 obr6 obr7 obr8
obr9 obr10 obr11 obr12

 

 Přidat komentář: 

Informace před vyplněním:

  • Vyplnění té číslice je opravdu nutné, nežertuji ..
  • Nepoužívejte HTML značky, nebudou brány v úvahu
  • Vyplňte prosím alespoň jméno a komentář ..
  • Délka vyplňovaných polí je omezena
  • Nevhodné příspěvky budou proste smazány (doufám že nebude nutné :)xhtml rss RSS
IngressMania  Posledni aktualizace 02/09/2007 23:30 | SKYPE: spachal       © 2004-2007 ofni.lahcaps@lahcaps cw