ÚDAJE A POPIS

DATUM AKCE: 2005-12-25
LOKALITA:

Chodov - Bílá voda

TEPLOTA VZDUCH: -3°C
TEPLOTA VODY: 0°C
MAX. HLOUBKA: 7 m
MIN. VIDITELNOST: 6 m
MAX. VIDITELNOST: 7 m
ÚCASTNÍCI: Honza Spáčil, Aleš Huklivszki, Martin Žemba, Jirka Šejba, Petr Bernat
PROFIL PONORU: zde
  

POPIS:

54Po drobných zmatcích s dohadováním vhodného termínu ponoru jsme se nakonec všichni shodli na neděli, ponoru na Bílé Vodě. Do vody nás tentokrát mělo jít více, což se tak často nestává. Nakonec jsme se sešli po poledni v Chodově v pěti, Aleš, Žembouš, Jiřík (který to měl nejblíže a tak dorazil se zpožděním jako poslední ;) ..), Bernis a moje maličkost. Přesně dle očekávání jsme každý přijeli samostatně a i při přesunu na Bílou Vodu tomu skoro nebylo jinak. Prostě pět potápěčů na čtyři auta, ještě že alespoň Aleš jel se mnou..
Počasí nám přálo, byl nádherný sluneční den, sice lehce pod nulou, ale na slunci bylo velmi příjemně. Zaparkovali jsme diky dohodnuté protekci až na cestě nad závorou a v klidu se začali převlékat. Jirka i já jsme si na tento ponor brali nové podobleky Touche a tak jsme byli hodně zvědaví, jaké budou. Po nastrojení jsme postupně vlezli do vody a plavali po hladině směrem nad les. Já se ještě vracel zase zpět na břeh, u zaparkovaných aut zůstala jedna flaška zcela bez dozoru a tak ještě než jsme vlezli do vody, jsme ji uklidili do auta. Bohužel se ukázalo, že se jedná o flašuli pro Honzu Matouška, který měl ještě přijet později (a nakonec sice přijel, ale do vody nešel). Takže jsem si prostě jen trochu prodloužil cestování po hladině ;)..
Nad lesem jsme se zanořili, viditelnost byla sice o něco horší jak před týdnem, ale stále na místní poměry výborná. Jirka s Bernisem plavali ve dvojici už napřed, my jsme se potápěli ve třech, Aleš, Žembouš a já. Obeplavali jsme les zase levým obloukem. Našli jsme pěkný velký slunečník, jinak zase ani rybičku. Ostudou a poučením může být jak pro mě i pro Žembouše absence kudly či nůžek, oba dva jsme se spoléhali na to, že budou mít další dva potápěči něco na stříhání či řezání vlasců u sebe. Takže jediný nůž měl nakonec Aleš, naštěstí nebyl zapotřebí. Hanba nám ..
Nakonec jsme se s lesem rozloučili a vraceli se pod vodou ke vstupu podle náměru. Viděli jsme konečně velké množství malých rybek, snad plotiček s okounky, byli asi pořádně promrzlé a skoro se nebály. Nakonec ještě Aleš našel pěkného kapříka schovaného v trávě a už nás hnal Žembouš z vody, potřeboval akutně na záchod :).
Na břehu jsme se zase v klidu odstrojili, pokecali o zážitcích pod vodou, sbalili zmrzlé cajky a postupně odjížděli. V Chodově si Aleš přesunul své věci do svého auta, ještě jsme chvíli pokecali s Jiříkem a celou akci ukončili. Návrat domů nebyl zrovna příjemný, silnice byly pokryty vrstvou ledu, ale naštěstí to všichni pokud vím zvládli bez nehody.

Takže, ponor se opět velmi povedl, odzkoušel jsem si nový podoblek, který mě na jednu stranu příjemně překvapil svými izolačními schopnostmi, na druhou stranu ale překvapil nemile tím, že je už do mého sucháče dost silný a omezuje v pohybu. Naštěstí valve drill jde bez problémů, horší to je s nandáváním a sundáváním ploutví ;).. Teplu najisto pomohly i suché rukavice, sice si na ně zase budu chvíli zvykat, ale je to nesrovnatelně lepší jak potápění v polosuchých. Jen bude třeba zalepit malou dírku na palci, kudy mi do pravé rukavice trochu teče :).
Viditelnost vody se o něco zhoršila, je pod vodou vidět asi o dva metry méně, ale i tak průměrných šest metrů je velmi příjemných. Jirka viděl pěknou štiku, my zase kapříka, takže alespoň nějaký 'lovecký' úspěch. Suma sumárum, moc pěkný ponor v dobré společnosti :).

FOTOGRAFIE Z AKCE

velkyobrazek
i na rozcvičku zbyl čas :D
obr1 obr2 obr3 obr4
obr5 obr6 obr7 obr8
obr9 obr10 obr11 obr12
obr13 obr14 obr15 obr16

 

 Přidat komentář: 

Informace před vyplněním:

  • Vyplnění té číslice je opravdu nutné, nežertuji ..
  • Nepoužívejte HTML značky, nebudou brány v úvahu
  • Vyplňte prosím alespoň jméno a komentář ..
  • Délka vyplňovaných polí je omezena
  • Nevhodné příspěvky budou proste smazány (doufám že nebude nutné :)xhtml rss RSS
IngressMania  Posledni aktualizace 02/09/2007 23:30 | SKYPE: spachal       © 2004-2007 ofni.lahcaps@lahcaps cw