ÚDAJE A POPIS

DATUM AKCE: 2005-07-20
LOKALITA:

přehrada Březová

TEPLOTA VZDUCH: 20°C
TEPLOTA VODY: 18°C
MAX. HLOUBKA: 5 m
MIN. VIDITELNOST: 0 m
MAX. VIDITELNOST: 1 m
ÚCASTNÍCI: Honza Spáčil, Aleš Huklivszki, Martin Žemba, Eva Zatloukalová
PROFIL PONORU: zde
  

POPIS:

60Další z akcí, které se asi nezapomenou, moje vlastně první 'pracovní potápění' :)) ..
Celé to začalo hodně zvláštně, Aleše kontaktoval jeden zcela neznámý rybář s prosbou o pomoc při vytažení 'vnadícího člunu'. Z popisu jsme pochopili, že rybáři používají pro navnadění ryb malý vlastně model člunu, na dálkové ovládání, nafutrují jím návnadu a na požadovaném místě dlabanec pro rybičky prostě vyklopí. No a něco se asi nepovedlo tak jak mělo a při jedné vyhlídkové plavbě se žrádlem se potopil nejen náklad, ale celá loďka. A protože stála hafo peněz, byl zájem ji z té vody prostě vylovit. Zde začínala naše úloha, loďku o velikosti cca 60x40cm jsme měli v přehradě najít a vylovit.
Do vody jsme nakonec šli ve čtyřech, sešli a sjeli jsme se u přehrady. Koupaliště už je zavřené a tak bylo nutné nechat auta u silnice v zatáčce a snosit cajky dolů k vodě šikmou pěšinou od aut. U vody jsme od rybáře dostali přibližnou polohu loďky (jak se nakonec ukázalo, rybář u potopení nebyl a ukázal nám zcela špatné místo), oblékli se do cajků, připravili lano a šli na věc :). Pod vodou jsme se nejdříve potápěni v kruzích okolo jediné klády, byla postavená na místě bývalého mostu přes přehradu. Konec konců okolo tohoto mostu (či spíše jeho zbytků) jsme se následně mrcasili v rojnici další asi hodinu. Bylo to zvláštní potápění, jak si můžete všimnout na jedné z fotek, viditelnost byla okolo 20cm, v některých oblastech i půl metru ;), takže jsme loďku hledali na dně pouze po hmatu, ani světla moc nepomáhala. Drželi jsme se vzájemně za cajky a prošmátrávali dno, v rojnici pruh po pruhu. Nakonec jsme to po přibližně hodině a půl vzdali, loďka tam očividně (či vlastně rukohmatně :)..) nebyla.
Ponor jsme ukončili, Aleš s Evčou se dohodli s rybářem na dalším pokračování hledání další den. A skutečně loďku nakonec spolu našli, ovšem úplně jinde, než nám bylo toho dne rybářem ukázáno..
Co dodat.. potápění v takové viditelnosti je v každém případě docela sranda :P. Podívali jsme se na zbytky původního mostu, je ještě překvapivě hodně zachovalý, má pěkné oblouky. Kdyby se nám podařilo najít na Březové pěknou viditelnost, byl by to jistě zajímavý ponor. Takhle šlo spíše o zábavu a něco nového, i když velmi příjemné bylo i to, že po nálezu loďky jsme dostali od rybářů za snahu dokonce zaplaceno :))..

FOTOGRAFIE Z AKCE

velkyobrazek
Eva se dokonce do té břečky těší! :D
obr1 obr2 obr3 obr4
obr5 obr6 obr7 obr8
obr9 obr10 obr11 obr12
obr13 obr14 obr15 obr16

 

 Přidat komentář: 

Informace před vyplněním:

  • Vyplnění té číslice je opravdu nutné, nežertuji ..
  • Nepoužívejte HTML značky, nebudou brány v úvahu
  • Vyplňte prosím alespoň jméno a komentář ..
  • Délka vyplňovaných polí je omezena
  • Nevhodné příspěvky budou proste smazány (doufám že nebude nutné :)xhtml rss RSS
IngressMania  Posledni aktualizace 02/09/2007 23:30 | SKYPE: spachal       © 2004-2007 ofni.lahcaps@lahcaps cw