ÚDAJE A POPIS

DATUM AKCE: 2006-02-25
LOKALITA:

Chodov - Bílá voda

TEPLOTA VZDUCH: -6°C
TEPLOTA VODY: 2°C
MAX. HLOUBKA: 9 m
MIN. VIDITELNOST: 5 m
MAX. VIDITELNOST: 10 m
ÚCASTNÍCI: Honza Spáčil, Aleš Huklivszki, Jirka Šejba, Petr Bernat
PROFIL PONORU: zde
  

POPIS:

64Po zkušenostech z minulého týdne jsme se rozhodli se podívat opět na Bílou Vodu. Ponor zorganizoval Aleš, dohodli jsme se s Jiříkem a Bernisem, Žembouš ani dnes do vody nešel, s rýmou se moc potápět nedá.. Sraz jsme měli v půl druhé u vody, což se sice díky tomu že Aleš se Šárkou jeli k Žemboušovi pro motorovou pilu trochu protáhlo, ale i tak jsme se ještě relativně brzy sešli na Bílé Vodě. Díky umrzlému sněhu nebyl dnes problém vyjet na cestu okolo lokality, takže jsme dnes parkovali příjemně blízko díry v ledu.
Nejdříve Aleš vyřezal v ledu motorovou pilou díru, dnes to šlo relativně velmi lehce, led od minulého týdne nestihnul zamrznout příliš do hloubky. Potupné poskakování na ledu tedy narozdíl od minulého týdne nehrozilo :))..
Ustrojili jsme se a postupně vlezli pod led. Chvíli jsem váhal nad zátěží, kterou jsem bral do kapes, myslel jsem si jak budu přetížený (což pod ledem je spíše výhoda), ale nakonec to dopadlo tak, že mi přibližně dvě kila chyběla.. Kombinaci single flašky a nového podobleku jsem prostě ještě neměl vyzkoušenou, příště už budu chytřejší ;).. Pod ledem jsme se rozdělili, Jirka plaval se svým navijákem dnes sám, já počkal čtvrt hoďky na Aleše a Bernise :). Naviják měl opět Aleš, dnes jsme jej uvázali pod vodou k jednomu ze stromů, které jsou přímo pod dírou v ledu. Plavali jsme ve třech směrem ke břehu naproti příjezdové cestě, kde jsme se před mělčinou otočili doleva a pokračovali obloukem mezi stromy. Po přibližně stopadesáti metrech jsme se obrátili a vraceli se zpět. Přibližně od půlky cesty k obrátce odvíjel naviják místo Aleše Bernis, který také následně celou cestou zpět šňůru navíjel. Kousek od díry v ledu jsme potkali i Jiříka, plaval nám naproti podél naší šňůry. Nad vodu jsme tedy vylézali společně. Cesta k autům byla příjemně krátká a i díky singlovce na zádech pro mě výrazně příjemnější než návrat k autům před týdnem (ještě následné čtyři dny mě z té zátěže bolela záda ..).
Nad vodou už zase citelně mrzlo, než jsme ze sebe sundali všechny cajky a převlékli se, bylo vše co bylo z vody mokré úplně zmrzlé. Naštěstí největší problémy byly se zamrzlými karabinami, první stupně alespoň mně šly z flašky sundat překvapivě dobře. Dnes jsem se převlékal hodně rychle, důvod byl prostý, do sucháče mi někudy v rozkroku tekla voda a tak jsem byl zmrzlý snad jak ještě nikdy v životě.. A převlékat se na mrazu prakticky do naha mi také na tepelné pohodě moc nepřidalo.
Ale obecně ponor hodnotím jako opět velmi příjemný, viditelnost se zase očividně od minulého týdne zhoršila, ale stále je ještě hodně nadprůměrná. Dnes jsem vyzkoušel novou rukavici, použil jsem silnější gumovou, velmi levnou a v kombinaci s teplou rukavici pod ní jsem tepelný rozdíl v porovnání s původní 'modrou' skoro nepoznal. Což je dobrá zpráva, problém se zalepováním děravých rukavic je tím definitivně vyřešený :). Jak se ale ukázalo, kombinace nového podobleku, single patnáctky a asi také nového malého a lehkého kanystru světla je co se týče váhy mnohem náročnější na zátěž, šest kilo olova v kapse je očividně málo. Bude nutné přidat alespoň další dvě kila. Viditelnost se také o něco zhoršila, ne sice nijak dramaticky, ale hádám že dnes jsme viděli tak na osm metrů. Těžko říci, čím to je způsobené, obávám se že možná i námi, přeci jenom jak dno tak i kal ze stromů se víří velmi lehce.. Aleš s Bernisem prý viděli hned kousek od díry v ledu pěknou štiku, já jsem dnes jako tradičně neviděl ani šupinu ;). Počasí nám dnes také přálo, bylo skoro jasno, prostě jak už jsem psal, ponor se povedl :).
Malý bonus, natočené před ponorem, celkový pohled na zamrzlou lokalitu:

FOTOGRAFIE Z AKCE

velkyobrazek
Pohled na díru v ledu zespodu, lehce dobarveno :)
obr1 obr2 obr3 obr4
obr5 obr6 obr7 obr8
obr9 obr10 obr11 obr12
obr13 obr14 obr15 obr16
obr17 obr18 obr19 obr20
obr21 obr22 obr23 obr24

 

 Přidat komentář: 

Informace před vyplněním:

  • Vyplnění té číslice je opravdu nutné, nežertuji ..
  • Nepoužívejte HTML značky, nebudou brány v úvahu
  • Vyplňte prosím alespoň jméno a komentář ..
  • Délka vyplňovaných polí je omezena
  • Nevhodné příspěvky budou proste smazány (doufám že nebude nutné :)xhtml rss RSS
IngressMania  Posledni aktualizace 02/09/2007 23:30 | SKYPE: spachal       © 2004-2007 ofni.lahcaps@lahcaps cw