FOTOGRAFIE Z AKCE

velkyobrazek
praktické ukázky šňůr
obr1 obr2 obr3 obr4
obr5 obr6 obr7 obr8
obr9 obr10 obr11 obr12
obr13 obr14 obr15 obr16
obr17 obr18 obr19 obr20

SOUHRNNÉ INFORMACE

MÍSTO Praha
DATUM AKCE 2006-02-22
AUTOR SNÍMKŮ Honza Spáčil
FOTOAPARÁT

POPIS:

Přednášku v Barakudě, přednášenou přímo vynikajícím speleologem a potápěčem Jirkou Hovorkou jsme si nemohli nechat ujít :). Tím spíše, že se tentokrát nejednalo jen o teoretickou přednášku, ale vše jsme si mohli po přednášce vyzkoušet v bazénu!
Samotná přednáška byla výborná, částečně se překrývala s informacemi, které Jirka přednášel už na podzim, ale skutečně to vůbec nevadilo, ba přímo naopak. Vždyť v potápění pod ledem je správné používání vodících šňůr nutnost, závisí na tom zda se potápěč ještě také vynoří tam, kde se zanořil.. Prostě těchto informací není nikdy dost, čím více se o této problematice bude mluvit, tím samozřejmě lépe. Praktické ukázky jsme viděli už na prodejně, před přednáškou Jirka 'vyvázal' strop místnosti, takže to mohl ukázat i prakticky, o čem vlastně přednáší :)..
Po přednášce jsme se postupně přesunuli do bazénu nad prodejnou. Jirka přinesl vyvazovací smyčky, kdo neměl tomu půjčil své navijáky, no a 'na hloubce' jsme si začali zkoušet vyvazování a hlavně práci s vyvazovacími smyčkami. Očekával jsem vetší zmatek, přeci jen tolik natažených šňůr už je zajímavé :), ale vše se podařilo zvládnout bez větších problémů, vyvazovacích míst jsme také měli dostatek. Bylo to celé hodně zajímavé, vše jsme si zkoušeli v rukavicích, abychom měli nasimulované alespoň trochu reálné prostředí. Jirka mezi námi celou dobu proplavával a vše prakticky ukazoval či opravoval, prostě kdo chtěl, naučil se i v bazénu hodně nových věcí.
Přibližně po hodině nás z bazénu vyhnali :P, sbalili jsme tedy cajky a postupně se rozloučili a odjeli zpět do Varů. Celá akce byla pohodová, plná užitečných informací a hlavně i praxe. Jirkovi Hovorkovi za to patří velký dík, prostě 'chválím před nastoupenou rotou' :)) Kéž by takových akcí bylo více..
Omluvte bídnou kvalitu fotek, světla bylo pod vodou málo a voda prý nad poměry nezvykle špinavá..

 

Komentáře k článku:

#1. Autor: Jirka, dne 2006-08-09 02:04:25 napsal:

Jo uhad jsi to je to Willy :-).

#2. Autor: Spáchal, dne 2006-08-09 15:22:12 napsal:

já to tušil :) ..
.. ale kvůli té hadici k inflátoru jsem chvíli váhal, vousisko to ale stejně prozradilo :P ..

#3. Autor: Jirka, dne 2006-08-10 00:31:52 napsal:

Jsem ti to chtel napsat o te hadici :-)). Ale podle me ji tak ma protoze ma v bazenu na zadech patnactku a automatiky ma nakonfigurovany na dvojce 2x 15.

 

 Přidat komentář: 

Informace před vyplněním:

  • Vyplnění té číslice je opravdu nutné, nežertuji ..
  • Nepoužívejte HTML značky, nebudou brány v úvahu
  • Vyplňte prosím alespoň jméno a komentář ..
  • Délka vyplňovaných polí je omezena
  • Nevhodné příspěvky budou proste smazány (doufám že nebude nutné :)xhtml rss RSS
IngressMania  Posledni aktualizace 02/09/2007 23:30 | SKYPE: spachal       © 2004-2007 ofni.lahcaps@lahcaps cw