ÚDAJE A POPIS

DATUM AKCE: 2006-04-02
LOKALITA:

Albeřice - lom

TEPLOTA VZDUCH: 20°C
TEPLOTA VODY: 3°C
MAX. HLOUBKA: 3 m
MIN. VIDITELNOST: 5 m
MAX. VIDITELNOST: 7 m
ÚCASTNÍCI: Honza Spáčil, Martin Žemba, Eva Zatloukalová, Martin Zatloukal
PROFIL PONORU:
  

POPIS:

73Musel jsem dvakrát podívat, zda se mi to nezdá, ale skutečně - já se na Albeřicích nepotápěl už od listopadu 2004.. Sice nechápu proč, ale je to tak, snad se to už letos zlepší (Žembouš mi zrovna tento týden říkal, že se voda zase pěkně čistí).
Tento ponor byl zase jeden z těch pohodovějších, Martin Zatloukal si šel vyzkoušet svůj nový sucháč a Žembouš a já jsme šli 'jen tak courem' ho doprovodit :). Počasí se mimořádně povedlo, sluníčko hřálo jak o život a na to, že na vodě byl ještě led a i kolem se našla trocha toho sněhu, bylo hodně teplo, takové to počasí 'na tričko'. Takže i to převlékání do cajků bylo poněkud příjemnější, než třeba lednové ponory v 'mínus osmnácti', tohle prostě byla usměvavá pohoda.
Pod vody jsme šli ve třech, Eva zůstávala jako support team a návodčí :) na břehu. Led na vodě už byl hodně porézní, sice ještě docela silný, ale u břehu odtátý a šel prolámat s menší či větší námahou ručně. Díru jsme si tedy prolámali a proskákali :) u příjezdové cesty už v sucháčích, pak na sebe naházeli cajky a hurá pod vodu. Plavali jsme v 'klasické' dráze podél břehu po směru hodinových ručiček, asi do čtvrtiny obvodu a pak se postupně vraceli. Žembouš odvíjel šňůru v první půlce ponoru, já ji zase smotával cestou zpět. Martin statečně bojoval se sucháčem, ale museli jsme ponor relativně rychle ukončit, Žembouš měl od myší prožrané rukavice ;) a zjistil to až u vody, Martin neměl žádný dobrý podoblek (takže mu logicky byla docela zima) a i mně opět zatékalo do rukavice .. Ale i tak jsme si ponor užili, voda sice nebyla tak křišťálová jak jsme očekávali a jak se to podle těch rozmrzlých krajů břehu zdálo, ale i tak byla na české poměry výborná. Hodně rybiček, ještě ztuhlých chladem a tak krotkých, prostě pohodový ponor.
Převlečení na břehu už bylo zase pohodové, sluníčko stále hřálo, Eva vytáhla placatici s něčím pro zahřátí a i nějaký dlabanec vzala s sebou, zmrzlíci tedy rychle rozmrzli a nálada se ještě zlepšila :). Sbalili jsme cajky, prohlédli si ještě lom z vyhlídky a podél vojenského prostoru se vraceli k Alešovi a Šárce nafunět flašule.
Takže suma sumárum, voda měla viditelnost cca 5m, místy více, studená byla až moc (byli jsme celou dobu těsně pod ledem), cedule s vojenským újezdem už před lomem není - od prosince 2005 je zkušebně tato oblast přístupná pro veřejnost. Profil není, nějak jsem zapomněl stahovat data z Aladina, takže jsem o něj přišel. Ale moc zajímavý moc nebyl , žádná škoda to tedy není ;)..

FOTOGRAFIE Z AKCE

velkyobrazek
bádaní nad tím, jak do té vody a kde vlézt :)
obr1 obr2 obr3 obr4
obr5 obr6 obr7 obr8
obr9 obr10 obr11 obr12
obr13 obr14 obr15 obr16
obr17 obr18 obr19 obr20
obr21 obr22 obr23 obr24

 

Komentáře k článku:

#1. Autor: Jirka, dne 2006-08-10 00:42:44 napsal:

Jak občas, pořád nemáme špatné nápady :-)). Taková dobrá bašta po ponoru to je vlastně završení celého potápění, bez toho by to nebylo ono :-)).

#2. Autor: Spáchal, dne 2006-08-10 13:28:09 napsal:

Dobrá dobrá, beru ZPĚT!! WillyTeam ma POŘÁD dobré nápady, tedy až na ten jeden, kdy se jeli na Silvestra podívat k nám na čistou vodu :P ..

#3. Autor: Jirka, dne 2006-08-11 04:42:13 napsal:

To už je lepší :-))))

#4. Autor: Spáchal, dne 2006-08-13 01:18:58 napsal:

Já věděl, že Tě Jiříku ten anální alpinismus potěší :D :P ..

 

 Přidat komentář: 

Informace před vyplněním:

  • Vyplnění té číslice je opravdu nutné, nežertuji ..
  • Nepoužívejte HTML značky, nebudou brány v úvahu
  • Vyplňte prosím alespoň jméno a komentář ..
  • Délka vyplňovaných polí je omezena
  • Nevhodné příspěvky budou proste smazány (doufám že nebude nutné :)xhtml rss RSS
IngressMania  Posledni aktualizace 02/09/2007 23:30 | SKYPE: spachal       © 2004-2007 ofni.lahcaps@lahcaps cw