ÚDAJE A POPIS

DATUM AKCE: 2006-09-03
LOKALITA:

Mrákov - lomeček

TEPLOTA VZDUCH: 25°C
TEPLOTA VODY: 18°C
MAX. HLOUBKA: 8 m
MIN. VIDITELNOST: 3 m
MAX. VIDITELNOST: 5 m
ÚCASTNÍCI: Honza Spáčil, Aleš Huklivszki, Šárka Dolejší, Valda Bezouška, Pavlínka Spáčilová, Tomášek
PROFIL PONORU: zde
  

POPIS:

82VV neděli jsme se dohodli že se pojedeme podívat konečně na nějakou čistou vodu, uhádal jsem to na Mrákov :). Počasí mělo být opět podle předpovědi nepříjemné, ale nakonec se ukázalo, že to celé vyšlo přesně akorát :)..
Odjížděli jsme v neděli ráno, Aleš se Šárkou si přesedli k nám a Valda s rodinou jeli svým autem. Jeli jsme přes Plzeň, Valda zde vyložil rodinu a pokračovali jsme směrem na Domažlice. Cestu jsme nalezli (pro mě docela překvapivě) bez problémů, u Lomečku je naštěstí hned u silnice cedule jak kráááva :). Je pravda, že já bych si už asi na tu odbočku nevzpomněl, navíc se za ta léta na Mrákově změnilo opravdu hodně věcí .. Po dohodě jsme nechali auta prakticky u vody, což bylo příjemné :). Večer ze soboty na neděli bylo na Lomečku Keramické sypózium, ale následky vypadaly spíše jako po úspěšném koncertu :)).. Potápěčů bylo u vody také málo, což je pro mě nepochopitelné, voda byla v lomu nádherná..
V klidu jsme se převlékli do cajků, jen Pavlínka s Tomáškem zůstali nad vodou. Aleš šel do vody se Šárkou, Valda se mnou. Po nastrojení jsme chvíli hledali vstup do vody, Valda se převléknul na plovoucím molu, já to vzal seskokem z lávky a Aleš se Šárkou se kousek prošli a vlezli do vody u mělčiny. K nově nainstalovanému kesonu jsme plavali spolu, ale pak jsme se rozdělili, Aleš se Šárkou na mě byli moc rychlí :). Plavali jsme po směru kolem lomu, voda na protilehlé straně lomu byla o poznání čistější. Podívali jsme se na hromadu sladkovodních medůzek, viděli jsme hejno nádherných okounů, jen kapříky jsme nepotkali.. Prohlédli jsme si loď a pod plovoucím pontonem jsme se zase vynořili. Ještě jsme se následně podívali na kabinu / keson, já si ze zvědavosti vlezl dovnitř, ale vzhledem k stále ještě nevyvetranému vzduchu plnému 'emailových vůní' jsem raději ani automatiku z papuly nevyndaval.. Pak jsme ještě pod kesonem trochu potrénovali a ponor ukončili. Schody vedoucí přimo z vody jsou prostě báječné, dodatečné díky tomu, kdo je tam montoval :). Po noru jsme si ještě hromadně v sucháčích zaskákali z lávky a ponor jsme definitivně ukončili převlečním na pontonu.
Ještě než jsme odjeli, zašli jsme do místního bufíku na gáblík, sice to nebylo tak úplně podle našich představ, ale alespoň já si pochutnal a ten jeden zaplacený a ani přes upozorňování nedonešený párek jsme raději holt obětovali, stejně už by byl bez chleba a kdoví, třeba bysme na něj čekali dodnes :P..
Cesta zpět už proběhla v klidu, hned jak jsme odjeli, spustil se cestou liják, měli jsme velké štěstí že jsme nezmokli už u vody. U hracholusské přehrady byla objížďka, tak jsme si trochu zajeli, ale jinak vše proběhlo bez problémů.

Voda na Mrákově je krásně čistá, vřele všem i přes placení doporučuji na lom zajet, opravdu to stojí za to. Voda je navíc příjemně teplá, díky mé blbosti jsem si nechal v manžetě díru jak hrom, takže jsem měl sucháč prakticky zaplavený, ale zima mi přesto nebyla. Sladkovodní medůzky (Craspedacusta sowerbyi) jsou ve vodě v počtu vetším než velkém, je to zajímavá podívaná. Také okolí lomu se zajímavě proměnilo, já tam naposledy pamatuji jeden takový malý 'srub' s verandou, to bylo vše, teď se z lomu opravdu stává zábavní místo. Snad to té vodě neuškodí.. :)

FOTOGRAFIE Z AKCE

velkyobrazek
obr1 obr2 obr3 obr4
obr5 obr6 obr7 obr8
obr9 obr10 obr11 obr12
obr13 obr14 obr15 obr16
obr17 obr18 obr19 obr20

 

 Přidat komentář: 

Informace před vyplněním:

  • Vyplnění té číslice je opravdu nutné, nežertuji ..
  • Nepoužívejte HTML značky, nebudou brány v úvahu
  • Vyplňte prosím alespoň jméno a komentář ..
  • Délka vyplňovaných polí je omezena
  • Nevhodné příspěvky budou proste smazány (doufám že nebude nutné :)xhtml rss RSS
IngressMania  Posledni aktualizace 02/09/2007 23:30 | SKYPE: spachal       © 2004-2007 ofni.lahcaps@lahcaps cw