ÚDAJE A POPIS

DATUM AKCE: 2006-10-07
LOKALITA:

Tatrovice - přehrada

TEPLOTA VZDUCH: 18°C
TEPLOTA VODY: 14°C
MAX. HLOUBKA: 17 m
MIN. VIDITELNOST: 1 m
MAX. VIDITELNOST: 2 m
ÚCASTNÍCI: Honza Spáčil, Aleš Huklivszki, Šárka Dolejší, Valda Bezouška, Miloš Holfeld
PROFIL PONORU: zde
  

POPIS:

86Za blahé paměti a nad dobrým čajíkem sepisuji cože se to dnes nad i pod vodou na Tatrovicích událo :).
Sešli jsme se na Růžáku tentokráte v příjemných deset hodin dopoledne, já přesunul cajk a olova k Valdovi do auta a vyrazili jsme do Chodova pro proviant. Dnes jsem si dopřál višňovou taštičku a čokoládový croissant, bohužel jsem obojí sežral dříve, než vyfotil a tak zase nejmenovaná grupa cajzlů z Práglu nebude mít nad čím zaslintat :)).. Z Chodova jsme pokračovali na Tatrovice, auta jsme už vzhledem k pokročilé roční době a počasí konečně nechali na hrázi.
V klidu jsme si připravili cajky, převlékli se do gum a po schodech sešli do vody. Aleš s cvikýřem ještě probrali plán ponoru, my se s Valdou dohodli že budeme dnes jen kolem nich očumovat a zanořili jsme se. Čekali jsme u soklu asi pět minut, pak mě to už přestalo bavit ;) a s Valdou jsme se dohodli že poplaveme ke zvonu podél fixu. Zkoušel jsem cestou trochu provaz očistit, bohužel na pár místech zarůstá jakýmsi slizkým neřádem. U zvonu jsme se pomalu zanořili až ke spodnímu rantlu, měl jsem strach že se mi zablokuje ucho, naštěstí bez problémů. Obeplavali jsme celý rantl, ještě před česlemi jsme se podívali až na dno (bohužel beze změny, dno je s nulovou viditelností takže hledání ztracené ploutve bez šance). Pak jsme zase hodně pomalu vystoupali až k uvázanému fixu, měl jsem díky nové konfiguraci málo olova, bál jsem se že mě cajk příliš rychle vynese nahoru, tak jsem ze sucháče i křídla poctivě vymačkával každé deci vzduchu :). Podél fixu jsme se spolu vrátili k soklu, i když Valda se během cesty vynořil, viditelnost byla špatná a tak mě asi ztratil z dohledu.
Na hladině nad soklem jsme se dohodli že Valda ještě sám poplave podél fixu zpět ke zvonu a spolu s druhou dvojicí se vrátí. Já jsem zůstal nad soklem, na schodech bylo neuvěřitelné množství okounků a tak jsem je přibližně čtvrt hoďky očumoval, očividně se chtěli kamarádit. Škoda že jsem si nevzal s sebou futrál s fotáčkem, ale kdo to mohl při pohledu na tu špinavou vodu na schodech tušit, že.. Pak mě to už přestalo bavit, přeci jen jsem se nehejbal a začala se do mě pouštět trochu zima. A vzhledem k těm bacilům co ještě jistě v sobě mám a kteří by tutově ještě rádi dostali šanci mě skolit, jsem to raději pro dnešek vzdal a šel z vody ven. I tak jsem díky tomu přepečlivě vysušenému vzduchu pod vodou chrchlal jak o život..
Po chvíli se vynořil i zbytek potápníků. Aleš si ještě potrénoval freediving, zapoměli uvázané lano na soklu, na to že bylo uvázané na obou koncích to zvládnul v sucháči jen na dva nádechy, klobouk dolů :)).. Odstrojili jsme se, vychlastali čaje co jsme si přivezli, zlikvidovali zbytek pochutin :) a po sbalení a naložení cajků jsme dnešní akci definitivně ukončili. Já se ještě svezl s Valdou domů, dodatečně ještě jednou děkuji za přívoz i odvoz :).
Vody na Tatrovicích viditelně ubylo, hádám tak dva metry pod obvyklý stav. Voda je stále špinavá stejně jako v září, viditelnost mezi metrem až vyjímečně třemi metry u zvonu okolo šesti metrů hloubky. U zvonu je dole na rantlu vidět výrazně lépe než před cca měsícem, dno je ovšem stejně neviditelné jako letos asi pokaždé.. Měl jsem radost spíše z jiných věcí, poprvé jsem vyzkoušel flexibilní uchycení dvou nezávislých flašek do dvojčete, staronový produkt Anhinga, funguje to prostě báječně! :) Také se povedlo včerejší pracné lepení manžety, záplata (zatím) drží perfektně a to jsem to lepil levným lepidlem na cyklistické duše a kouskem ustřihnuté duše místo záplaty (kvůli pružnosti).. Také jsem měl poprvé nové regulované světlo Anhinga, jak regulace tak i kombinace velmi malého 4.5Ah kanystru a lehké delrinové hlavy s regulací je báječná, o světle a hlavně kanystru na opasku ani nevím a přesto může na plný výkon 50W IRC halogenové žárovky svítit hodinu, s pulzní regulací samozřejmě ještě déle :). Poslední novinkou byl test inspirovaný návodem Petra Wágnera ohledně rukavic, zkusil jsem s pod neoprénovou tříprstou rukavici vzít latexovou rukavici (zatím jen na holou ruku). Výsledek byl i přesto docela zajímavý, v porovnání s rukou bez latexové rukavice znatelně větší teplo (ruka byla po ponoru úplně suchá).. Až si seženu pod latexové rukavice nějaké tenké hadrové, hádám že to bude výborná kombinace pod led :). Takže suma sumárum, vcelku povedený ponor :)).

FOTOGRAFIE Z AKCE

velkyobrazek
obr1 obr2 obr3 obr4
obr5 obr6 obr7 obr8
obr9 obr10 obr11 obr12
obr13 obr14 obr15 obr16
obr17 obr18 obr19 obr20

 

Komentáře k článku:

#1. Autor: Hynek, dne 2006-10-08 11:24:19 napsal:

Free
Bezva clanej jako vzdy!
Z popisu vody je mi trochu blivno, na freedive si Tatrovice skrtam.

#2. Autor: Cajzl z praglu, web, dne 2006-10-08 20:17:36 napsal:

No ale to je zasadni chyba cele akce nenafotit dekomenu nebo preddekomenu :-)). Jo a k tomu foceni, ja taham do vody fotak pokazdy i kdyz tam je pulmetrova viditelnost :-)). Jo to by me pekne stvalo kdybych tam potkal nejakou peknou pozujici rybicku a nemel fotak :-)). Ps: Jakou manzetu jsi lepil?

#3. Autor: Spáchal, dne 2006-10-09 19:33:13 napsal:

> Hynek: vždyť Ty ty Tatrovice znáš, co by se tady zmenilo, že :)) ..

> Rozruch :) : chyba to je, však se také mohutně hambím :D. No a to focení .. mně foták pod vodou prostě překáží, ale fotím rád. Takže si ho beru jen když lezu do vody, která má alespoň metr viditelnosti, což Tatrovice ani ze břehu tak nevypadaly ;)).. Ale napravil jsem to včera, snad se Ti to bude líbít.
Lepil jsem manžetu na pravé ruce, latex u místa přilepení zpuchřel a trhnul se :( .. Sucháč má jen pár ponorů a tohle jsem fuckt nečekal ..

#4. Autor: Rozruch, dne 2006-10-10 00:24:31 napsal:

Jo fotky z Rychnova moc pekny !! A tu manzetu jsem taky trhnul tak se prave ptam, ze bych to taky zalepil protoze se me nechce cekat nez se me suchac vrati z opravy :-). Suchac ma uz asi 250 ponoru, tak na to mela holka narok :-) Ale uz jsem si cetl tvuj prispevek na Forum pot., tak to taky tak udelam a je to.

#5. Autor: Spachal, dne 2006-10-12 00:03:15 napsal:

Niceho se Jirko neboj, proste to zkus :).. Ja jsem uz byl ozhodnutej manzety menit, ale nakonec jsem to diky cene a cekaci dobe vzdal a dobre jsem udelal :)).. Zkusil jsem proste to nejlevnejis lepidlo (jine nemeli) a kus duse z kola a vysledek me zatim prijemne prekvapuje..

 

 Přidat komentář: 

Informace před vyplněním:

  • Vyplnění té číslice je opravdu nutné, nežertuji ..
  • Nepoužívejte HTML značky, nebudou brány v úvahu
  • Vyplňte prosím alespoň jméno a komentář ..
  • Délka vyplňovaných polí je omezena
  • Nevhodné příspěvky budou proste smazány (doufám že nebude nutné :)xhtml rss RSS
IngressMania  Posledni aktualizace 02/09/2007 23:30 | SKYPE: spachal       © 2004-2007 ofni.lahcaps@lahcaps cw