ÚDAJE A POPIS

DATUM AKCE: 2006-10-08
LOKALITA:

Rychnov u Sokolova

TEPLOTA VZDUCH: 15°C
TEPLOTA VODY: 10°C
MAX. HLOUBKA: 8 m
MIN. VIDITELNOST: 3 m
MAX. VIDITELNOST: 5 m
ÚCASTNÍCI: Honza Spáčil, Martin Žemba
PROFIL PONORU: zde
  

POPIS:

87Zatímco početnější grupa J.A.M.u se šla v neděli zase podívat a pokračovat ve výcviku na Tatrovice, já se dohodnul s Žemboušem a jeli jsme se zanořit do 'kadmiového jezírka' mezi Rychnovem a Sokolovem. Počasí bylo příjemné, sice bylo celé dopoledne zataženo a teplota ráno okolo 7°C, alespoň nepršelo a navíc se po poledni úplně vyjasnilo :).
Sešli jsme se všichni v deset u nás na Růžáku, Aleš mi předal nafuněné flašule, popřáli jsme si hezký ponor a rozjeli se každý kam nás potápnické srdce táhlo :). My se ještě zastavili v Sokolově natankovat (je to neuvěřitelné, ve Varech je o sedm, o SEDM!! korun dražší beňoš.. Na parkovišti nikdo nebyl, kdo by také v neděli dopoledně u sběrného dvora otravoval, že. Připravili jsme si cajky, já si s radostí sestavil independent dvojče :), věci jsme zamknuli v autě a navlékli se do gum. Po ustrojení jsme vlezli do vody stejně jako minule, je to jedno z mála míst s dobrým přístupem k vodě a relativně málo vodní vegetací. Plavali jsme proti směru okolo lokality, nejdříve okolo čtyř metrů hloubky, byla zde subjektivně čistější voda, později jsme zase očumovali rybičky u hladiny. Chvílemi svítilo sluníčko, v kombinaci s relativně dobrou viditelností to byl skutečně pěkný ponor. Na konci jsme si prohlédli krásné stromy pod vodou na levé straně, takhle část ponoru mě vždy dostane do kolen, je to něco úžasného. No a pak už Žembouš prokazatelně velmi zrychlil plavání, už šlo o minuty :)). Bohužel v kombinaci s bolestí hlavy a hlavně bolestmi zad (14kg olova se muselo někde projevit) si ponor asi tak moc neužíval. Bohužel kombinace malé singlovky a 'zimní plné polní' se méně olova vzít nedalo..
Po ponoru (a svižném odběhnutí do křoví :)..) jsme odstrojili cajky, vyprázdnili termosku s potápěčským čajíkem, vše naložili a odjeli do Varů.
Z mého pohledu byla viditelnost excelentní, dle Žembouše se voda v porovnání s ponorem před dvěma týdny zhoršila, ale naštěstí ne moc. Lokalita je příjemně zarybněná, já sice velké ryby nezahlédnul, ale Žembouš viděl dvě krásné a velké štiky. Já si užíval krotkých štíhlat, velkých hejn plotiček a okounků a fotil jak o život :). Voda je pod 6m citelně chladnější, což mi vyhovovalo, chtěl jsem vyzkoušet zda to bude pro nové tříprsté rukavice nějaký rozdíl. Ale stejně jsme u dna moc dlouho nevydrželi, viditelnost se u dna docela zhoršuje. Nejčistší voda je imho okolo čtyř až pěti metrů, na levé straně je jistě čistější než na pravé. Flexi-dvojče se opět osvědčilo, tentokrát jsem ani neprohazoval automatiky, oba dva jsme vydejchali jen jednu osmičku flašuli. Zkusil jsem zase stejně jako v sobotu latexovou rukavici, zase pro srovnání jen na levou ruku a je to tak, funguje to, je mi na tu ruku opravdu tepleji :)). Přidal jsem si po zkušenostech +2kg olova, celkem 8kg je přesně akorát v kombinaci 2x8l, křídlo +4mm bp a zimní podoblek pod sucháčem. Doufám že je do budoucna nacpu mezi adaptér ve formě v-zátěže.
Z mého pohledu tedy s ponorem úplná spokojenost, škoda jen že si to Žembouš díky zádům a bolesti hlavy moc neužil..

FOTOGRAFIE Z AKCE

velkyobrazek
Žembouš proti sluníčku
obr1 obr2 obr3 obr4
obr5 obr6 obr7 obr8
obr9 obr10 obr11 obr12
obr13 obr14 obr15 obr16
obr17 obr18 obr19 obr20

 

Komentáře k článku:

#1. Autor: Rozruch, web, dne 2006-10-10 00:17:32 napsal:

Moc pekny fotky!!! A pak ze ti ty ryby nepostojej :-)). To se to foti kdyz mate tak peknou viditelnost :-), taky bych takovou bral u nas na Slapech ale bohuzel ted je tu tak maximalne 2 m.

#2. Autor: Spáchal, dne 2006-10-11 00:37:11 napsal:

No je to opravdu snad jedina relativne cista voda .. ale nenech se zmast, tak cista jak je na fotkach zase neni, za tim stoji tvrda prace v grafickem editoru :P ..

 

 Přidat komentář: 

Informace před vyplněním:

  • Vyplnění té číslice je opravdu nutné, nežertuji ..
  • Nepoužívejte HTML značky, nebudou brány v úvahu
  • Vyplňte prosím alespoň jméno a komentář ..
  • Délka vyplňovaných polí je omezena
  • Nevhodné příspěvky budou proste smazány (doufám že nebude nutné :)xhtml rss RSS
IngressMania  Posledni aktualizace 02/09/2007 23:30 | SKYPE: spachal       © 2004-2007 ofni.lahcaps@lahcaps cw