ÚDAJE A POPIS

DATUM AKCE: 2006-11-17
LOKALITA:

Rotava - lom

TEPLOTA VZDUCH: 10°C
TEPLOTA VODY: 4°C
MAX. HLOUBKA: 33 m
MIN. VIDITELNOST: 2 m
MAX. VIDITELNOST: 8 m
ÚCASTNÍCI: Honza Spáčil, Aleš Huklivszki, Martin Žemba, Miloš Holfeld
PROFIL PONORU: zde
  

POPIS:

91Využili jsme toho, že stát dopřává těžce makajícímu lidu pár dní volna v roce navíc a zanořili se na Rotavě :).
Sraz byl v půl desáté na Růžáku, Aleš se svezl s Milošem, já naložil Žembouše a vyrazili jsme. Velmi nás potěšilo, že chodovská pekárna si o státních svátcích myslela své a tak bylo otevřeno, s potěšením jsme koupili pár sladkostí na snídani a na cestu. K vodě jsme dojeli okolo desáté, volavky jsme sice už nezahlédli, zato byl lom pěkně zakouřený, asi z Rotavy. Potkali jsme jen jednoho sběrače kamenů, měl jich plný kufr auta, ale vzhledem k tomu že se o komunikaci nesnažil, asi nebyl s majiteli lomu nijak spřízněný ;).. Po prohlídce z 'vyhlídky' jsme sjeli k vodě a vyložili cajky. Miloš se vrhnul na přípravu svého nového 2x12 dvojčátka, bylo potřeba vyměnit krátké šrouby, Aleš mu pomáhal a my se Žemboušem jsme s radostí kibicovali :P. Pak jsme si přichystali také svoje výstroje a převlékli se do gum :). Žembouš sice zapomněl suché rukavice, ale naštěstí měl alespoň polosuché 'pětky', takže do vody nakonec šel.
Podle dohody šel Aleš spolu s Milošem na výcvikový ponor, Žembouš a já jsme podle dohody plavali podél přijezdové cesty směrem podél lávky (spatřeni dva óbrkapři) a naproti bójce jsme se vynořili a po hladině k bójce doplavali. Po vydýchání jsme si dopřáli krásný a plynulý pád podél lana až na dno, moc pěkný zážitek :). Nade dnem jsme pokračovali pod příjezdovou cestou a pak pomalu vystoupali do nejčistšího pruhu vody okolo patnácti metrů. Po pár minutách už Žembouš měl prsty v polosuchých rukavicích skoro necitlivé a tak jsme pěkně zostra vystoupali ještě výše a vraceli se zase podél příjezdové cesty ke břehu. Za hrází nás dohonili i Aleš s Milošem a tak jsme z vody vylezli prakticky spolu.
Po odstrojení a úklidu cajků jsme si ještě pochutnali na čaji a sladkostech, probrali ponor a naházení toho kvanta drahého haraburdí do aut jsme akci ukončili a jeli domů. Já si ještě cestou 'vyzvednul' od Jany novou haubnu (ještě jednou děkuji za odvoz jak Tobě :* tak Kentovi!), podívali jsme se na Bílou Vodu - je překvapivě čistá :) - a také na pidilokalitku u Mírové, ta naopak stojí za starou bačkoru, ta se už do jara asi nezlepší. Domů jsem to už bral poklusem a bylo to jen tak tak, tělo si občas to vylučování plánuje docela nepochopitelně ;)..

Voda je na Rotavě stále pěkná, i když v porovnání s minulým týdnem je malé zhoršení viditelnosti.. Možná je voda čistčí v horní vrstvě, ale třeba podél příjezdové cesty a i u dna je to horší. Také mám pocit že se trochu zakaluje i ten krásný pruh křišťálové vody okolo patnácti metrů hloubky. Co ale bylo hodně příjemné, i pod třicet metrů je ještě tolik světla, že bylo vidět na kompy bez svícení, to se nám ještě na dně Rotavy snad nestalo.. Ale voda studená jak pod ledem, už se ani u hladiny moc neohřejeme.. A velmi malo ryb, nezvykle málo, dokonce ani ty čudly u hráze jsme nevideli. Nebýt těch dvou kaprů co viděl jen Žembouš, vpodstatě ani šupinka, což je opravdu divné. Obecně ale ponor moc pekny, i kdyz by Miloš v celý v polosucháči a Žembouš se starýma 'letníma' rukavicema mohli mít asi námitky k teplotě vody :))) ..

FOTOGRAFIE Z AKCE

velkyobrazek
u hráze byla vrchní vrstva vody krásně čistá
obr1 obr2 obr3 obr4
obr5 obr6 obr7 obr8
obr9 obr10 obr11 obr12
obr13 obr14 obr15 obr16

 

 Přidat komentář: 

Informace před vyplněním:

  • Vyplnění té číslice je opravdu nutné, nežertuji ..
  • Nepoužívejte HTML značky, nebudou brány v úvahu
  • Vyplňte prosím alespoň jméno a komentář ..
  • Délka vyplňovaných polí je omezena
  • Nevhodné příspěvky budou proste smazány (doufám že nebude nutné :)xhtml rss RSS
IngressMania  Posledni aktualizace 02/09/2007 23:30 | SKYPE: spachal       © 2004-2007 ofni.lahcaps@lahcaps cw