ÚDAJE A POPIS

DATUM AKCE: 2006-11-11
LOKALITA:

Rotava - lom

TEPLOTA VZDUCH: 5°C
TEPLOTA VODY: 4°C
MAX. HLOUBKA: 20 m
MIN. VIDITELNOST: 2 m
MAX. VIDITELNOST: 10 m
ÚCASTNÍCI: Honza Spáčil, Martin Žemba, Jirka Šejba, Martin Aišman, ostatní
PROFIL PONORU: zde
  

POPIS:

92V sobotu jsme se dohodli na ponoru na Rotavě, před polednem měli přijet i kluci z Plzně, konkrétně Martin Aišman s parťákem, ale nakonec se jich z Potápečského klubu Hracholusky na nás přijelo podívat o hodně více :) ..
Cestou jsme nakoupili nějakou tu sladkost v chodovské pekárně :) a v klidu dojeli k vodě. Volavky už zase kroužily vysoko na obloze, jsem zvědavý zda je někdy uvidíme kde vlastně hnízdí.. V klidu jsme se převlékli a těsně než jsme vlezli do vody přijel Marta s parťákem, překvapivě dříve než bylo avízováno :). Takže jsme jen krátce pokecali a vlezli do vody, Žembouš už se těšil na novou haubnu-ledovku, kterou si nechal u pana Frouze ušít zcela na míru (i když při testování ve čtvrtek v Thermalu to tak nevypadalo :P ..).
Vzhledem k tomu, že se nám povedlo shodou blbých okolností ;) nemít ani jedno pořádné světlo, dohodli jsme se na ponoru okolo lomu ve vrstvě nejčistší vody, okolo patnácti metrů hloubky. Proplavali jsme si stromky u příjezdové cesty, pak podél skály naklesali hlouběji, podívali jsme se o něco hlouběji a skutečně zjistili že bez světel to vážně nemá smysl a zase se tedy vrátili na dohodnutou hloubku, ve které jsme obeplavali lom. Přibližně u jeskyně jsme potkali Martu obaleného cajkem. Pomalu jsme vystoupali podél skal u cesty a ponor ukončili.
Na břehu mezitím přijelo hafo aut, další kluci z Plzně i Jirka Šejbů. My se postupně soukali z cajků, ostatní se do nich pracně nastrojovali, prostě taková ta běžná potápěčská pohodička :). Po odstrojení a převlečení jsme do sebe naházeli dobrůtky z pekárny, zalili to horkým čajíkem, pokecali a posléze se rozloučili a odjeli spolu s 'první plzeňskou vlnou' :).
Voda se v porovnání s minulým týdnem velmi zlepšila, hlavně vrchní vrstva. Střed lomu zůstává velmi čistý, ale příjezdová cesta je zakalená o něco více, prostě jako téměř vždy. Opět velmi málo ryb, velká žádná, prý jeden pěkný okoun na konci lávky a pár těch čudel u hráze. O trochu ještě stoupla voda, přeplavání přes hráz je opět o něco příjemnější :). Já jsem pouze podcenil počasí, špatně jsem se oblékl a promrznul už před ponorem. Ani krátký sprint do kopce a zpět nepomohl, takže na konci ponoru mi byla tentokráte obzvláště velká kosa ;). Žembouš byl ale s novou ledovkou spokojený velmi velice :).

FOTOGRAFIE Z AKCE

velkyobrazek
První - nová -hauba, ledovka ...
obr1 obr2 obr3 obr4
obr5 obr6 obr7 obr8

 

 Přidat komentář: 

Informace před vyplněním:

  • Vyplnění té číslice je opravdu nutné, nežertuji ..
  • Nepoužívejte HTML značky, nebudou brány v úvahu
  • Vyplňte prosím alespoň jméno a komentář ..
  • Délka vyplňovaných polí je omezena
  • Nevhodné příspěvky budou proste smazány (doufám že nebude nutné :)xhtml rss RSS
IngressMania  Posledni aktualizace 02/09/2007 23:30 | SKYPE: spachal       © 2004-2007 ofni.lahcaps@lahcaps cw