ÚDAJE A POPIS

DATUM AKCE: 2006-11-26
LOKALITA:

Rychnov u Sokolova

TEPLOTA VZDUCH: 10°C
TEPLOTA VODY: 7°C
MAX. HLOUBKA: 8 m
MIN. VIDITELNOST: 3 m
MAX. VIDITELNOST: 6 m
ÚCASTNÍCI: Honza Spáčil
PROFIL PONORU: zde
  

POPIS:

94Pohodový ponor :). Podle dohody z pátku, kdy jsme se vlastně spíše náhodně s Mírou sešli, jsme se šli dnes zanořit na Rychnov. Podle informací od Jiříka, který se zde potápěl v pátek, měla být viditelnost okolo pěti metrů, což se potvrdilo :). Sešli jsme se chvíli po půl desáté dopoledne u Míry před barákem, přeskládali jsme cajky do dvou aut a vyrazili ku Sokolovu :). Na parkovišti u vody bylo pusto prázdno, sběrný dvůr v neděli něpremává. V klidu jsme pokecali, ustrojili cajky i sebe, odevzdali klíčky Lucce která zůstala u aut a v poklidu se zanořili.
Podle dohody jsme se prodrali travinami a pak plavali podél levého břehu. David měl problémy s vyrovnáním ucha, ale nakonec to alespoň provizorně vyřešil. Plavali jsme podél břehu v asi čtyřmetrové hloubce, prohlíželi si rybičky, větve, pneumatiky a další podvodní poklady :) a na konci levého břehu se otočili a vraceli se opět podél břehu zpět. David s Mírou se podívali ze zvědavosti trochu hlouběji, já se držel raději v malé hloubce, přeci jen jsem lezl do vody už s hodně prázdnými flaškami 'na dodýchání', zásoba vzduchu se mi už docela krátila ;).. Na konci ponoru jsme se ještě vyfotili, zase se prodrali travinami ke břehu a ponor jsme ukončili. Na břehu jsme se v klidu odstrojili, chvíli ještě pokecali, pak odjeli David s Luckou a následně i my. Cestou jsme se ještě podívali na 'Michala', umělou vodní nádrž a koupaliště kousek od Sokolova, na zimu je vypuštěné a je krásně vidět že pro potápění skutečně vhodné není :))..
Viditelnost rychnovské vody je už asi měsíc beze změny, z pěti metrů je ještě zřetelně vidět hladina. Pod sedm metrů se voda ale zakaluje. Jako tradičně je levý břeh se spadanými stromy nejčistější, jakmile jsou podél břehu jen traviny, viditelnost se výrazně zhoršuje. Voda už je stejně studená v celém sloupci, zima je před námi :). A opět jsem nadšený z nové Kentovo haubny, ta jeho kukla mě překvapuje čím dál tím více, subjektivní rozdíl v tepelné pohodě je bez přehánění obrovský :)..

FOTOGRAFIE Z AKCE

velkyobrazek
David, focení před koncem ponoru
obr1 obr2 obr3 obr4
obr5 obr6 obr7 obr8
obr9 obr10 obr11 obr12

 

Komentáře k článku:

#1. Autor: Jana, mail, dne 2006-11-29 00:10:55 napsal:

Mám radost, že když jsem ji pokud možno včas doručila, tak jsi z ní nadšen.. je pravda, že mně se taky líbila.. :o)))))

#2. Autor: Spáchal, dne 2006-12-04 19:02:03 napsal:

Haubna
Však také za doruční ještě jednou MOC DĚKUJI a vážím si toho, tím spíše když jsem se dozvěděl jak to vlastně celé bylo komplikované :)) .. Prostě pochvala před nastoupenou rotou! :D

#3. Autor: Jana, mail, dne 2007-01-02 22:37:31 napsal:

je mi ctí.. :o))) (však se teď pěkně před tím kompem naparuju.. :o))) )

 

 Přidat komentář: 

Informace před vyplněním:

  • Vyplnění té číslice je opravdu nutné, nežertuji ..
  • Nepoužívejte HTML značky, nebudou brány v úvahu
  • Vyplňte prosím alespoň jméno a komentář ..
  • Délka vyplňovaných polí je omezena
  • Nevhodné příspěvky budou proste smazány (doufám že nebude nutné :)xhtml rss RSS
IngressMania  Posledni aktualizace 02/09/2007 23:30 | SKYPE: spachal       © 2004-2007 ofni.lahcaps@lahcaps cw