ÚDAJE A POPIS

DATUM AKCE: 2006-10-28
LOKALITA:

Miličín

TEPLOTA VZDUCH: 15°C
TEPLOTA VODY: 11°C
MAX. HLOUBKA: 11 m
MIN. VIDITELNOST: 3 m
MAX. VIDITELNOST: 8 m
ÚCASTNÍCI: Honza Spáčil, Jarda Kříž ml.
PROFIL PONORU: zde
  

POPIS:

95Na tento ponor jsme se s Jardou dohadovali už hodně dopředu. Jen jsem stále nevěděl, kam se pojedeme zanořit, původní plán byl společný ponor s klukama z Willyteamu. Nakonec tvrdé járdo cajzlovské odcestovalo na bagry v Polsku no a my se rozhodovali kam jet. Nakonec vyhrál Miličín a dobře tomu tak :).
Přestože jsme vstávali hodně brzy a kufrovali jen hodně málo (nějak jsem si v hlavě zafixoval, že lokalita je asi 30 kiláků od Práglu, jaký to blud!), když jsme k Miličínu dojeli, už na nás čekalo překvapení v podobě asi patnácti aut potápěčů. Což by u 'kalivé lokality' znamenalo skoro obrátku a cestu jinam, zde jsme se nechali (a nakonec příjemně) překvapit.
Podívali jsme se k vodě, pokecali s pár lidička a zároveň se poptali na to, co se dá ve vodě shlédnout, oblékli se do gum a vyrazili k vodě. Jarda měl většinu cajků půjčenou, ponor byl vpodstatě pro něj malý dárek k narozeninám :), takže jsme museli ještě před odchodem k vodě a následně i ve vodě pár věcí doladit, ale až na prachbídnou masku vše dopadlo relativně v pořádku.
Do vody jsme vlezli u nízkých skalek, asi jako každý :) a plavali podél levého břehu kolem lomu. Našli jsme jízdní kolo na betelném podstavci, na kterém jako zajímavost je ještě funkční svítilna s dynamem, stačí otáčet předním kolem :). Viděli jsme pár převážně chcíplých rybiček (mřenky, hrouzci?) a podél stěny a suťoviska jsme doplavali k hlavní atrakci, platu s vanou. Ještě před tím jsme se vyfotili ve dvou zrcadlech, to bylo zajímavé, zkontrolovat si cajk pod vodou :), prohlédli si další jízdní kolo a šicí stroj a pak už jsme plavali k vyvázanému platu. Atrakcí je zde hodně, monitor s klávesnicí, vánoční stromek, telefony, video, hračky .. prostě je na co koukat :). Nad platem je zavěšený 'keson' ze staré vany, nadnášený čtyřmi kanystry a ukotvený k platu. Protože už byla Jardovi v polosucháči zima, v rychlosti jsme si ještě prohlédli budku střelmistra se vzkazy a už jsme se u vlezu do vody vynořovali. U aut následovalo poklidné odstrojování a pokec, říjnové sluníčko ještě trochu hřálo a skoro všichni potápěči už odjeli. Já si ještě zašel nafotit lokalitu, pak jsme sbalili cajky a odjeli, já se vracel už přímo do Varů.
Suma sumárum, velmi pěkná viditelnost, ponor byl hodně v pohodě, Jarda začíná být zkušeným potápěčem, gratuluji! :)) Lokalita bude opravdu hodně zajímavá pod ledem, bohužel vzhledem k počasí to už asi tuto zimu nezjistím. Ač hodně lidí tvrdí, že na Miličíně 'není nic vidět', já mám naopak tento typ ponorů hodně rád, takže jsem byl z ponoru nadšený. Viditelnost odhaduji mezi třemi metry ve zkalené části až po krásných přibližně osm metrů, teplota vody podobná v celém vodním sloupci, nezaznamenal jsem žádnou termoklinálu.
Takže Jardo díky za pěkný ponor, doufám že se líbil i Tobě a někdy zase u vody ahoooj :).

FOTOGRAFIE Z AKCE

velkyobrazek
Jarda před vstupem do vody
obr1 obr2 obr3 obr4
obr5 obr6 obr7 obr8
obr9 obr10 obr11 obr12
obr13 obr14 obr15 obr16
obr17 obr18 obr19 obr20
obr21 obr22 obr23 obr24

 

Komentáře k článku:

#1. Autor: Jarda, mail, dne 2007-01-17 12:45:35 napsal:

Parada
To je jasny ze se mi libil a pokud si nekdy budu schopnej koupit nejakej ten cajk tak budu podnikat tyto akce casteji. Dik :D

#2. Autor: Rozruch, web, dne 2007-01-17 23:58:30 napsal:

Foto
Moc pekny fotky. Na Bagrech v Polsku to ale bylo lepsi, i kdyz jak jsem to tak cetl tak jste si to na Milicine uzili taky moc. Doufam ze se vam libil pocitac a sici stroj po babicce. Jen se divim ze tam byli nejaky ryby i kdyz chciple, ja tam potkal asi dvakrat jednoho zivyho vokouna. To se asi zase nekdo snazil zarybnovat, ale bohuzel je tam spatna voda.

#3. Autor: Spachal, dne 2007-01-19 00:12:39 napsal:

>Jarda: bylo mi cti, cajk je nutne porizovat postupne, i tak to je pekna darda ;) .. Ale vis ze na jednoho potapece se cajk navic vzdycky najde :D ..

>Jirka: dekuji za pochvalu, vzdyt ale sam vis ze v cisty vode fotit neni umeni ;)..

 

 Přidat komentář: 

Informace před vyplněním:

  • Vyplnění té číslice je opravdu nutné, nežertuji ..
  • Nepoužívejte HTML značky, nebudou brány v úvahu
  • Vyplňte prosím alespoň jméno a komentář ..
  • Délka vyplňovaných polí je omezena
  • Nevhodné příspěvky budou proste smazány (doufám že nebude nutné :)xhtml rss RSS
IngressMania  Posledni aktualizace 02/09/2007 23:30 | SKYPE: spachal       © 2004-2007 ofni.lahcaps@lahcaps cw