ÚDAJE A POPIS

DATUM AKCE: 2006-12-30
LOKALITA:

Rotava - lom

TEPLOTA VZDUCH: 0°C
TEPLOTA VODY: 4°C
MAX. HLOUBKA: 33 m
MIN. VIDITELNOST: 2 m
MAX. VIDITELNOST: 4 m
ÚCASTNÍCI: Honza Spáčil, Aleš Huklivszki, Martin Žemba, Jirka Šejba
PROFIL PONORU: zde
  

POPIS:

97Tento ponor jsme prohlásili za silvestrovský, v neděli se nám už moc do vody nechtělo.. Popis pouze krátký, přeci jen jsem si poznámky nenapsal, potápěli jsme se loni ;) a tak jen co si vzpomenu z fotek ..
V sobotu odpoledne jsme se sjeli u vody, sněhu naštěstí nebylo moc, mohli jsme auty sjet až dolů k vodě. Než přijel Aleš s Jiříkem, prohlédli jsme si se Žemboušem u břehu krásnou vyťapkanou cestičku v ledu, jak bylo zcela jasné, tady si někdo zaplaval v ledové vodě už před námi (a přírodavíjaké zvířátko si zahrálo na ledoborec). Pod ledem ale nic chlupatého neplavalo, takže to asi ve výsledku skončilo dobře :). Mezitím přijel Aleš i Jirka, takže jsme se pomalu a v klidu převlékli do cajků. Aleš si zkusil ponor s celoobličejovkou (Interspiro Divator), my jsme nijak neexperimentovali a nastrojili si dvojčátka. Aleše pod vodou dohnal Jiřík, Žembouš a já jsme se dohodli na ponoru nad plošinu, pak pozvolné vynoření kousek od kanystru, pak spadnout podél lana na dno a pak jak se nám bude chtít, prostě jako obvykle :).
Pod vodou se následně nic vyjímečného asi neudálo, pouze si živě vzpomínám, jak jsem se u kanystru nemohl zanořit, hodně zlobilo pravé ucho, ale i to se nakonec úspěšně vyřešilo. Fotit pod vodou nemělo moc smysl, viditelnost spíše podprůměrná. Ale i tak ponor vyšel na pěkných 70 minut, když je jeden dobře oblečenej, není co řešit :).
Po ponoru jsme opět v klidu sbalili a pokeceli, od vody jsme odjížděli už skoro za tmy.. Prostě vcelku pohodové a důstojné potápěčské rozloučení s rokem 2006 :).

FOTOGRAFIE Z AKCE

velkyobrazek
poklidný předsilvestrovský večer
obr1 obr2 obr3 obr4
obr5 obr6 obr7 obr8
obr9 obr10 obr11 obr12
obr13 obr14 obr15 obr16

 

 Přidat komentář: 

Informace před vyplněním:

  • Vyplnění té číslice je opravdu nutné, nežertuji ..
  • Nepoužívejte HTML značky, nebudou brány v úvahu
  • Vyplňte prosím alespoň jméno a komentář ..
  • Délka vyplňovaných polí je omezena
  • Nevhodné příspěvky budou proste smazány (doufám že nebude nutné :)xhtml rss RSS
IngressMania  Posledni aktualizace 02/09/2007 23:30 | SKYPE: spachal       © 2004-2007 ofni.lahcaps@lahcaps cw