FOTOGRAFIE Z AKCE

velkyobrazek
obr1 obr2 obr3 obr4
obr5 obr6 obr7 obr8
obr9 obr10 obr11 obr12
obr13 obr14 obr15 obr16
obr17 obr18 obr19 obr20

SOUHRNNÉ INFORMACE

MÍSTO Praha
DATUM AKCE 2007-02-15
AUTOR SNÍMKŮ Honza Spáčil
FOTOAPARÁT Pentax K100D

POPIS:

Další z řady přednášek, na kterou jsme byli pozváni pražským klubem Barakuda, tentokrát na téma uzavřené dýchací okruhy - rebreather Mentes, vlastní výroba. Toto téma mě zajímá, myslím si že uzavřené či polouzavřené okruhy mají v potápění velkou budoucnost (a mimo jiné musí být skvělé na focení :)))..).
O rebreatheru Mentes nám nejdříve vyprávěl Vladan Mickerts, autor a konstruktér CCRka, popsal nám celý vývoj až do dnešní 'třetí generace' Mentesu, podívali jsme se důkladně na konstrukci a funkci i 'zevnitř', vše nám bylo výborně popsáno a vysvětleno, i prakticky ukázáno. Líbilo se mi i srovnání s ostatními rebrethery, zajímavý byl popis vlastního vývoje i integrování řídící jednotky Hammerhead. Následně se slova ujal Silva Pěkník, který nám znovudech popsal z praktického hlediska, s Mentesem se potápí prakticky od začátku vývoje. Zajímavé byly zkušenosti z polských či skandinávských ponorů, na tmx a rebrether jako stvořené :). Popovídali jsme si i o nutném výcviku a zkušenostech 'ccr začátečníků', také zajímavé povídání.
Po přednášce jsme se v klidu rozloučili, pokecali 's místními' (i s místními policajty, opět na stejném místě, opět si Žembouš musel 'dejchnout' ;)..) a okolo půl jedné jsme byli ve Varech.
Děkuji Jirkovi a Marcele Hovorkovým za další velmi zajímavou přednášku, jen houšť a větší kapky! :)

 

 Přidat komentář: 

Informace před vyplněním:

  • Vyplnění té číslice je opravdu nutné, nežertuji ..
  • Nepoužívejte HTML značky, nebudou brány v úvahu
  • Vyplňte prosím alespoň jméno a komentář ..
  • Délka vyplňovaných polí je omezena
  • Nevhodné příspěvky budou proste smazány (doufám že nebude nutné :)xhtml rss RSS
IngressMania  Posledni aktualizace 02/09/2007 23:30 | SKYPE: spachal       © 2004-2007 ofni.lahcaps@lahcaps cw