2006-02-16 / 02:10:50
Když už nemůžu dnes spát, alespoň aktualizuji web :).. Přidal jsem nový článek z červencového potápění na Rotavě a také krátký žblept do blogu.

Mimo to, pokud by měl někdo zájem o přednášku Jirky Hovorky v Barakudě - Vodící šnůry v potápěčské praxi, která se koná příští týden v úterý 21.2.2006 od 18:00 (Praha), máme ještě jedno až dvě volná místa v autě. Součástí přenášky může být i zajímavý a netypický ponor v zamrzlém venkovním bazénu, cajky tedy s sebou :)..

dekorace
2006-02-05 / 21:04:34
Dnes jsme po dlouhé době vyrazili se Žemboušem na Albeřice, od prosince loňského roku nastala velká změna a celá oblast vojenského újezdu i pásma je zkušebně pro veřejnost přístupná :). Já už na této lokalitě nebyl skoro rok, Žembouš sice o něco méně, ale i tak jsme se oba dva těšili moc na čistou vodu.
Cestou jsme se ještě stavili u Aleše pro flašku a pak už jsme jeli rychle na lom. Cesta byla překvapivě dobře protažená a posypaná šterkem, inu, armáda :P . Dostali jsme se skoro až na parkoviště nad lomem, cesta je až pod kopec protažená a očividně používaná (konečně jsme objevili proč, kousek od lomu je totiž skládka s hnojem ;)..). K vodě jsme sešli s motorovkou a lopatou, v levé zátoce jsme prořízli do ledu díru a vyhrabali ve sněhu vodící lajny. Při pohledu zeshora bylo vidět dno, a to tam byla tma jak v pytli.. Bohužel (či možná naštěstí) jsme si cestou zpět ponor rozmysleli, na cestě bylo sněhu více než moc a hlavně se hodně bořil, sáně by byly nepoužitelné. Zvážili jsme co by cesta z ponoru pro nás znamenala a rozhodli se, že do vody raději nevlezeme, až příští týden. Ale to už bez dvojčat, jen s lehkými 'desítkami', Žembouš rozebere své dvojče.
Cestou zpět jsme se ještě jednou stavili u Aleše, dofoukali dvojče, pokecali a po naložení plného auta flašek jsme odjeli do Varů. Zastavili jsme se ještě u Zatloukalů odevzdat flašule a následně ještě cestou na lokalitě pod Sedlecem, na Kyseláku. Byl to spíše jen takový zoufalý pokus, ale velmi příjemně nás překvapil, voda se zde zdá čistá, podle spuštěného světla pod vodu okolo čtyř metrů! V každém případku se zde pod led podíváme, vypadalo to opravdu zajímavě a hlavně kousek od Varů. Celé jsme to zakončili v čajovně pokecem a dobrým mokem :)..

Mimo to jsem zpětně přidal další článek o potápění na Březovské přehradě a drobnou aktualizaci v odkazech na jiné weby. Doplněna je i část webu J.A.M. o informaci o tréninkách v bazénu.

dekorace
2006-01-27 / 20:07:59
Dnes jsme se byli potopit na Bílé Vodě, za dobré paměti jsem sesmolil článek, bohužel bez fotografií.
Do sekce JINÉ WEBY přidány alespoň symbolicky dva články.

dekorace
2006-01-26 / 23:32:58
Tak jsem zase splnil trochu z restů a doplnil na web dva články z loňského července ;) .. (Tatrovice 15.07.2005 a Rotava 17.07.2005).

Vím že je na to už asi hodně pozdě, ale kdo by chtěl, nechť se k nám zítra přidá, jedeme hned ráno na Bílou Vodu, minulý týden se ponor povedl. Sraz v devět ráno u závory :). Držte nám palce, ať není led silnější než zvládne motorovka, ty mrazy jsou už docela dlouho hodně zlé ..

dekorace
2006-01-22 / 18:20:42
Jak už asi tušíte, z dovolené jsem se v pořádku vrátil, ale bylo to 'vo fous', skoro jsme se nestihli kvůli větru vrátit do přístavu. Vítr byl obecně hodně silný, takže nám byla (v Africe ;) ..) často zima, ale celkově musím uznat, že dovolená byla hodnězajímavá.
Asi doplním do budoucna i článek, zatím přikládám pár vybraných fotek a odkaz na loď Pepy Dvořáka, našeho průvodce a kapitána.

Ve čtvrtek jsme se byli se Žemboušem podívat na přednášce Jirky Hovorky v Barakudě, za přednášku tímto Jirkovi ještě jednou děkuji, akce byla zajímavá a najisto i hodně užitečná.

No a poslední krátká zpráva, v sobotu nás byl navštívit Kent spolu s Alešem Procháskou, naplánován byl ponor na Bílé Vodě. Nakonec šli do vody jen tři potápky, Aleš, Kent a Žembouš, mně nějak zazlobila jedna z automatik (v konfiguraci sidemount), takže jsem po krátkém boji s egem ponor odpískal.. Alespoň jsem osttaním trochu pomohl, vyšlapal navigační lajny na sněhu a politoval Žembouše, kterému zatejkalo rukama do sucháče, ponor po chvíli ukončil.
Akci jsme zajedli a zapili ve varské hospůdce U šimla, připojil se k nám i Míra potápník. Suma sumárum, voda na Bílé Vodě nádherná, viditelnost pod ledem okolo deseti metrů, prostě paráda. Pár fotek dal Kent na svoje fotoalbum.

dekorace
2006-01-05 / 19:45:22
Mno, ještě než odjedu na zaslouženou dovolenou, přidal jsem na web pár fotek z našeho červencového výletu na rakouská solná jezera, bohužel nemám čas uvádět podrobnejší popis, ač by si jej tato akce jistě zasloužila. Prostě jak už jsme slíbil, doplňuji starší články z doby předělávání webu, ne na vše je však čas.

Zítra odjíždím do tepla, podívat se na Rudé moře, pokud se neutopím, přivezu (doufám) pár hezkých fotek, chci v moři fotit jak o život :). Ozvu se zase v půlce ledna, do té doby budu dostupný alespoň přes smsky.

dekorace
Stránka:  « 1 2 3 4 5 6 7 8  »
xhtml rss RSS
IngressMania  Posledni aktualizace 02/09/2007 23:30 | SKYPE: spachal       © 2004-2007 ofni.lahcaps@lahcaps cw