» Čas desátků se zase přiblížil .. «

Znáte to, alespoň vy co si účetnictví nenecháváte dělat od paní z účtárny, konec března je vždy velmi zvláštní období roku kdy je člověk jaksi .. citlivější na jakoukoliv zmínku o daních a souvisejících tématech..
Takže i já už léta kroutím hlavou nad tím, jak je možné že si toho ještě nikdo hlavně z řad řádných zaměstnanců či jejich chlebodárců nevšimnul. A pokud ano, jen to tak tiše a pokorně přechází beze slůvka protestu. O čem že to píšu? O množství peněz které každý z nás nacpe do chřtánu natolik nenažraného a ještě k tomu silně neschopného molocha jako je náš stát. Nebudu raději ani rozvádět kam ty všechny prachy vlastně plynou, to bych si zase mohl velmi zvýšit krevní tlak a to je prý nezdravé ;). Jen vždy tvrdím, že pokud by jakákoliv firma podnikala tak příšerně jako stát, byla pořád v mínusu (a ještě by téměř všichni kdo by s ní přišli do styku byli mírně řečeno rozladění), nejpozději do roka je zlikvidovaná a odpovědné osoby možná i trestně stíhané. V případě státu se ovšem nic takového neděje, ale to je opravdu námět k jiné úvaze ..
Takže o co jde? Podívejte se nejdříve na článek na serveru Finexpert.cz, je zde jedna mimořádně zajímavá a zároveň smutná myšlenka: Investování do vlastního vzdělání, abyste měli vyšší plat, je vykoupeno vyšším daňovým pásmem, do kterého spadnete. Je to tak. Kdo vydělává hodně, tak si to prostě nezaslouží, sebereme mu těch peněz (procentuálně i absolutně) proste více, stejně mu toho zbyde dost, noné? Přesně takhle totiž 'uvažuje stát'.
No a teď trochu prakticky, aby to nebylo jen plané tlachání a stěžování si, třeba to někomu otevře oči. Půjčím si výpočet z výše uvedeného článku. Za plat, jakožto odměnu za vykonanou práci, považuji částku kterou musí zaměstnavatel vynaložit na svého zaměstnance, prostě to, co musí zaplatit celkově. Ne velmi eufemisticky nazývaný čistý plat, který většina lidí považuje za 'svůj plat', ani to co se nazývá hrubý plat, který už většina lidí ignoruje. Je to ještě vyšší částka, prostě a jasně - výdaj na zaměstnance.
Takže teď už opravdu konkrétně, půjčím si uvedený příklad, věřím že je spočítaný správně. Čistá mzda jest 23 209 Kč. To je to co zaměstnanec 'dostane na účet'. Této částce odpovídá hrubá mzda 31 780 Kč. No a teď nastává to nejzajímavější, zaměstnavatel musí zaplatit celkově 42 904 Kč. Už tohle číslo je zajímavé, protože nám už v této chvíli stát sebral skoro polovinu. Aby to bylo zcela jasné, sebral nám 19 695Kč. Tím uvedený článek s výpočty končí, realita ovšem ne. Možná si řeknete: stát mi sebral polovinu, zbytek je snad už můj. Ale kdepak ;) .. To byste se oklepali ještě pořád málo, to by na ty platy ve státním sektoru bylo stále ještě málo peněz. Vy ty peníze sice 'do ruky' dostanete, ale i když se zdá že jsou konečně a definitivně vaše, nastupuje jiná finta a tou jsou opět - jak překvapivé - další daně. Co takhle třeba ta z přidané hodnoty nebo ještě jedna mnohem 'vymazlenější', daň spotřební? Jojo, je to tak, opět vám z toho něco seberou a ani o tom nevíte, či si to alespoň neuvědomujete. Když budu velmi optimisticky přepokládat že se 'dépéhačko' ve snížené sazbě plus mínus srovná s daní spotřební (i když si myslím že většina populace si častěji koupí chlast, beňoš a cigára než například rodinný domek..) a budu tedy brát 'průměr' 20% ze všeho co si lid za těžce vydělané peníze koupí, je to z výše uvedeného čistého platu jen přibližně 18 500 Kč. Řeknete si že taková částka je stále ještě 'pěknej peníz', ale při tomto typu úvahy je zapotřebí si uvědomit, že jste vlastně přibližně 24 000 Kč nacpali státu. Těch '24 táců' bylo také vašich. Jen vám je prostě stát sebral, navíc bohužel zcela legálně. Naopak to legálně jde hodně špatně, namátkou vysokoškolské studium či třeba náročná zdravotní operace, ale jak sami uznáte, nic z ani z podobných věcí nelze dělat donekonečna, že..
Já vážně nemám problém se podělit třeba při zajímavé zakázce s někým jiným, 'nechat vydělat'. Chápu také význam výroků typu sociální solidarita či pomoc potřebným. Jen se mi prostě obrací kudla v kapse pokaždé když slyším bohapusté bláboly o 'nízké míře daňového zatížení', státní podpory drobného a středního podnikání a podobných hovadinách. Kalkulačku za pár korun si do ruky umí vzít každý a výše uvedené si spočítat. Proč to ale skoro nikdo neudělá, to moc nechápu, jak vidíte počty to složité moc nejsou ;). A věřte mi, že podporovat funkční a výkonný 'stát' by asi byla radostná povinnost. Takhle to je jen povinnost a raději se mě ani neptejte na můj názor jaká. Suma sumárum, zapamatujte si alespoň jednu věc, stát vám totiž žádné peníze nedává. Stát peníze jen bere a někdy, ale opravdu jen někdy vám trochu z těch sebraných peněz vrátí. A to se dle mého názoru nezmění do té doby, dokud nebude zcela jasný rozdíl mezi lidmi kteří chtějí pracovat a těmi, kteří nechtějí. Možná se to zdá jako drobnost, ale já věřím že to je zcela zásadní kámen úrazu naší 'socialistické' republiky..

V Karlových Varech, 2007-03-22 - 22:47:33

Počet komentářů: 1 | Trvalý odkaz na tento blog

» Konečně 'kyslíkač', potápění zase o něco bezpečnější «

Tak jsem se nechal zase pro tentokrát unést utrácivou náladou a pořídil sobě další butilku na potápění a tentokráte ne jen tak ledajakou, ale pravou kyslíkovou! :)
Morálně jsem si to zdůvodnil tím, že bude potápění o něco bezpečnější, a to nejen pro mě, navíc butilka byla za slušnou bazarovou cenu a jako bonus je k ní i redukční dávkovací ventil s polomaskou a redukcí na 'běžný DIN', takže se dá v případě průšvihu použít jak nad vodou s polomaskou (dávkování 1-15 l/min), tak i případně k 'čistou' automatikou. A když už mám konečně 'ty papíry na potápění s kyslíkem' a nemusím to lidem vymlouvat (znáte to, takovej ten běžnej blbej dotaz zda se potápím s 'kyslíkovou bombou a skafandrem' ;)..)
Co to znamená pro vás? Alespoň pro tu potápěčskou část výhodu, když budete potřebovat, kyslíkáč je vám k dispozici, jak preventivně, tak nedejpříroda v případě problémů, stačí se ozvat. Teď zkusím ukecat Žembouše aby mi na flašuli ušil futrál kvůli ochraně i nošení, snad to půjde nějak vymyslet. Zde si můžete prohlédnout jak celá ta nádhera vypadá: (na obrázky klikejte)Navíc pro (teď už asi jen) pobavení posílám dva obrázky toho, jak jsem flašku od prodejce a spedice obdržel. Podotýkám, že flašku přivezla Česká pošta (která má v přepravních podmínkách například 'beztrestný' pád zásilky ze 1.2m výšky) a zároveň během přepravy bylo ve flašce asi 120barů čistého kyslíku.. No, mohlo být veselo a stačilo by asi málo ..Co dodat ..

V Karlových Varech, 2007-03-01 - 01:06:45

Počet komentářů: 4 | Trvalý odkaz na tento blog

» Trocha bacilů a co to provede .. «

Opět dlouho je web bez aktualizací, tentokráte se k mé lenosti přidaly i bacily. Nějak se mi neudělalo dobře, jakési svinstvo na plicích asi. Skončilo to antibiotiky, dvěma týdny chrapotu až šepotu a také absencí na dovolené, inu i to se stává.. Až mi poštou dorazí slíbené výsledky z infekčního, třeba se konečně dozvím, co jsem to vlastně chytnul.
Takže jsem si dopřál místo dovolené dva týdny relaxu, tu první polovinu převážně v posteli, se čtyřicítkami horečkami a pocitem že už asi brzy pojdu ;), druhou už lehce relaxační, alespoň jsem začal plnit nějaké resty, mimo jiné jsem se konečně dostal i k firemnímu webu. A protože nemůžu stíhat všechno, tak se toho tady moc nezměnilo. Pár fotek na články mám připravených, tak se třeba ještě večer dokopu vyplodit nějaký článek :).

V Karlových Varech, 2006-10-03 - 20:32:53

Počet komentářů: 4 | Trvalý odkaz na tento blog

» Pseudotelevize v obýváku - Windows Media Center :) «

Sice jsme to vlastně dva roky bez funkční televize vydrželi, ale napadlo mě že bych se měl už konečně jako Microsoft Specialist seznamit i s Windows Media Center :).. Sice to dle mého pohledu není nový operační systém (jak je prezentováno ze strany MS), ale jen nádstavba nad Windows XP Pro (a ne Home, jak si mnozí myslí a čemu by i odpovídala cena), ale je to docela pěkná a zajímavá nadstavba :). Vyřešila se tím navíc 'televize', počítač na Tomáškovy pohádky a vlastně i video :).
Vzal jsem tudíž jeden se servisním počítačů, dokoupil levnou hybridní (i pro DVB) TV kartu dovnitř a spešl MS dálkový ovladač a MS klávesničku přímo pro Media Center, monitor už byl na místě pro notebook a tak už zbývalo to všechno nějak pospojovat dohromady a zprovoznit. Měl jsem z toho docela strach, různé články i diskuze na webu naznačovaly problémy hlavně s TV kartami (a já koupil kartu opravdu levnou ;)..), ale nakonec se vše povedlo a olalá, Windows Media Center šlapají jak hodinky. Nestihnul jsem zatím prozkoumat vše, není na to čas, ale to hlavní už 'běhá' bez problémů, schází jen teletext a tv program k plné spokojenosti :). Možná někdy dám ještě dokupy i televizi, ať to už máme komplet. Takže vcelku příjemné překvapení, pokud budete mít tu možnost, doporučuji alespon Windows Media Center vyzkoušet, za tu srandu to stojí :) ..

V Karlových Varech, 2006-09-13 - 18:22:23

Počet komentářů: 2 | Trvalý odkaz na tento blog

» Tak mě začali spamovat i na webu .. «

.. ach jo. Jsou to parchanti, nestačí že mám denně v mailech ty tuny bordelu ruzných penisozvětšovačů či levného software, při nejhorším alespoň rolexek.. i to je jim málo, mrzákům, ještě začali i komentáře a knihu návštěv zasírat kasíny a přirodaví čím ještě ..
Včera si jen tak ze zvyku zobrazím nové komentáře na webu a nestačím se divit. Okolo 3500 komentářů jen za jeden den. Skoro mě klepla pepka, tohle se nedá zlikvidovat nijak jinak než ručně. Takže jsem se do toho pustil, sice vzteky nadskakoval, ale databázi jsem růčo vyčistil. A začal přemýšlet, jak se proti nim bránit. Něco mě napadlo, řešení právě nahrávám na web. Uvidíme zda jsem to vymyslel dobře, spoléhám na to, že čeština s chybou dá spamovacím robotům zabrat. Pokud ne, přitvrdím, ale už i teď z toho všeho nemám dobrý pocit, omlouvám se že budete muset při psaní komentářů či vzkazů vyplňovat jedno políčko navíc ..
Vážně jsem zvědavej, kdy to roboti prokouknou, to se vlastně dozvím téměř okamžitě, páč ti hajzlové jsou natolik vyčůraní, že posílají spamy ne najednou, ale hezky postupně a pořád. Takže ještě jednou sorry za tu změnu ve formulářích a pokud na vás při odesílání komentářevykoukne růžová obrazovka se vztyčeným prostředníčkem, neberte to osobně, to jste jen zapomněli vyplnit to jedno požadované políčko které jsem přidal..

V Karlových Varech, 2006-08-23 - 11:11:33

Počet komentářů: 6 | Trvalý odkaz na tento blog

» Evropská doména, že já se na to nevykašlal .. «

Tak nám paní Müllerová zamítli v tom Bruselu tu doménu.. To jsou věci, to se jeden nestačí divit. Celé se to už táhne asi půl roku, práce s tím až hanba, prachů ještě nestydatěji více a výsledkem je velké .. no .. však už asi tušíte sami ;).
Když jsem se v únoru s důvěrou obrátil na Volny.cz - registrátora domény, byl jsem pln optimizmu. Zacvakám sice hříšný prachy, ale budu mít doménu s vlastním příjmením a to ještě tu prestižní, evropskou. Já bloud! Všechno jsem poctivě vyplnil, vysolil na dřevo čtyři a půl papouchy v tvrdé české měně, Bruselu dodal štos lejster podle jejich pravidel hry (a že to byla pravidla záludná, stačila třeba jedna sponka na papíry a žádost by byla zamítnuta), a na whois.eu si začal sledovat jak se to s tou registrací vlastně má. Zpočátku jsem to sledoval často, pak už méně často a po třech měsících už jen velmi občas, abych se vždy zdravě nenas..štval. Kde nic, tu nic, na zdvořilý dotaz na podporu VOlny.cz jsem obdržel standardní odpověď č.34 - čekejte!. I když, v tomhle případku s tím nemohli dělat ani oni nic, uznávám.
No a v pondělí jsem obdržel od EURid po rychlých elektronech liebesbrief ;). Od EURid je jen ten první, já vám tu korespondenci zprostředkuji celou, uvedenou chronologicky, třeba se pobavíte jako já :P ..

-------------------------------------------------------------
EURid poslalo mně:

From: no-reply@eurid.eu [mailto:no-reply@eurid.eu]
Sent: Sunday, July 30, 2006 6:18 PM
Subject: Vaše žádost o spacil.eu byla vyřazena.

Vážený Pane/Paní,

S lítostí Vám oznamujeme že vaše žádost o Doménové jméno
spacil.eu byla vyřazena.
Písemní důkaz který jsme obdrželi dostatečně nepotvrzuje
vlastnická práva na základě kterých je žádáno doménové jméno.

Mimo jiné Vás však informujeme o možnosti iniciovat ADR
proceduru vůči tomuhle rozhodnutí na základě nesouhlasu rozhodnutí s
Pravidly. Na základě Sunrise Pravidel, mate 40 kalendářních dnů na
nastartování tyhle procedury, od rozhodnutí registru, registrovat nebo
neregistrovat doménové jméno. (Sunrise Pravidla, sekce 26)

S pozdravem,

EURid Team
-------------------------------------------------------------
já poslal registrátorovi:

Dobrý den,
mohu se zeptat, jak tuto situaci řešit? Požadované dokumenty
jsem předal, žádost o toto doménové jméno je podána pouze
jedna. Byl bych velmi rád, pokud by mi bylo objasněno zcela
konkrétně, v čeb byly informace nedostatečné. Kopie zaslaných
dokumentů mohu poskytnout.

Předem děkuji za spolupráci.
-------------------------------------------------------------
VOLNY.cz zajímavě odpovídá:

Dobry den,
dle whois.eu mate domenu registrovanou a muzete ji tedy vyuzivat

--
S pozdravem
--
Ondřej Douša
Operator
Zakaznicka podpora VOLNY
-------------------------------------------------------------
nato zase já reagoval:

Dobry den,
dekuji Vam za rychlou odpoved, ktera mne ale vcelku prekvapila.
Nevim, zda se divame oba na stejnou zpravu s www.whois.eu ,
ale mne se zobrazuje zamitnuti zadosti (viz. priloha).
Je mozne ze celou vec chapu spatne, ale i vzhledem k obsahu
mailu ktery jsem Vam preposlal se domnivam, ze Vase odpoved
nebude asi zcela spravna .. Alespon podle slovnich spojeni jako
'Zadost byla vyrazena', 'S litosti Vam oznamujeme', 'nepotvrzuje
vlastnicka prava' a v neposledni rade na webu v kolonce Stav:
'Žádost zamítnuta' ..
Chapu to cele spatne a pokud ano, jak mohu domenu vyuzivat,
resp. kde mohu nastavit dns servery?

Predem Vam dekuji za odpoved.
-------------------------------------------------------------
odpověď od VOLNY.cz se dala odhadnout:

Dobry den ,
ano omlouvam se tuto informaci jsem prehledl zadost mate
opravdu zamitnutu a je mozne si vyplnil zadost na vraceni
penez pres nase www stranky na adrese podpora.volny.cz -
staci se prihlasit pod cislem smlouvy a bezpecnostnim cislem,
kliknout na "domeny" a dale zvolit "zrusit smlouvu". Vyplnite
pozadovane informace a pak Vam automaticky vratime penize
podle registracnich podminek.
-------------------------------------------------------------
no to už mě drobet dožralo:

Dobry den,
mozna jsem se spatne zeptal, ale mne hlavne zajima, jak tuto
situaci resit a proc _konkretne_ byla ma zadost zamitnuta, pripadne
_jak_ podat a s jakou pravdepodobnosti ucinnosti prostest
proti rozhodnuti ..
Predem dekuji za informace, pevne verim ze jsem se pri vyberu
registratora domeny rozhodnul spravne..
-------------------------------------------------------------
no a následovala odpověd typu "víte co nám můžete.." :

Dobry den ,
pro tito informace se doporucuji obratit primo na centralni registr
eurid.eu ,protoze proc Vam domena nebyla registrovana presne registrator
nezjisti.Dokonce i v pravidlech registrace mate uvedeno ze TLD
registrator je opravne zadost zamitnout i bez udani duvodu.
TLD registrator je mysleno centralni registr.Nyni si tedy muzete
skusit zaregistrovant jine jmeno (zmenou dom. jmena) ci pozadat
o vraceni poplatku

bohuzel s tim nejde nic jineho delat

-- Ondřej Douša
Operator
Zakaznicka podpora VOLNY
-------------------------------------------------------------

No a to celé přátelé.. Teda skoro vše, protože jsem ihned zažádal o tuhle doménu v rámci volné registrace, která už nějaký ten měsíc běží a kde není problém mít volnou doménu do pár hodin za desetinovou cenu.. Navíc jsem okamžitě chtěl zadat zrušení smlouvy s VOLNY.cz a chtěl navrácení peněz, což se také neobešlo bez problémů (Chyba: Pro tuto službu nebo stav smlouvy nelze provést požadovanou operaci - tahle hláška mě pobavila několikrát). Takže za cca měsíc můžu možná očekávat prachy na účtě. Samozřejmě o nějaký ten více jak litr méně, taková manipulace s doménama musí bejt děsně náročná věc, hodná řádně tučné odměny..
Takže buď to celé dopadne dobře a já budu mít mojí doménu a budu o necelé tři litry bohatší, nebo to dopadne o něco hůře a já budu sice bez domény, ale zase o tři litry bohatší. Nemuset v únoru zaplatit těch čtyři a půl papouchů, jsem vlastně šťastnej člověk, no né? ;) ..
V každém případku to z dnešního pohledu za ten čas, starosti, prachy a přírodaví co ještě nestálo, ale už jsem rezignoval natolik, že už si jen přeji ať si EURid i třeba VOLNY.cz nacpou celou tu doménu třeba do řiti zeleným napřed ;) ..

Prostě tohle byla moje první zkušenost 's Bruselem', jakej jsem si z toho odnesl závěr asi lehce odvodíte sami ..

V Karlových Varech, 2006-08-02 - 21:13:19

Počet komentářů: 1 | Trvalý odkaz na tento blog

Stránka:  « 1 2  »
xhtml rss RSS
IngressMania  Posledni aktualizace 02/09/2007 23:30 | SKYPE: spachal       © 2004-2007 ofni.lahcaps@lahcaps cw