ÚDAJE A POPIS

DATUM AKCE: 2005-04-30
LOKALITA:

Rotava - lom

TEPLOTA VZDUCH: 22°C
TEPLOTA VODY: 4°C
MAX. HLOUBKA: 33 m
MIN. VIDITELNOST: 1 m
MAX. VIDITELNOST: 4 m
ÚCASTNÍCI: Honza Spáčil, Aleš Huklivszki
PROFIL PONORU: zde
  

POPIS:

27 V sobotu jsme se s Martinem dohodli na potápění na Rotavě, jediné lokalitě široko daleko, kde je možné alespoň nějak (u Martina) doplnit požadované hloubkové ponory pro získáni P***.
Vyjížděli jsme dopoledne, měli jsme v plánu dva ponory, první jen my dva, druhý odpolední s Arnoštem a Evou, kteří měli přijet až odpoledne. Už podle telefonátu s 'vousáčem' nám mělo být divné, že mluví o mnoha dalších lidech na lokalitě, ale mysleli jsme, že se jedná o místní lidi a oslavu 'čarodějnic'. Bohužel realita byla horší :), již podruhé jsme se zde 'trefili' do hromadné akce Trigger Divers z Drahovic, takže toho dne se na Rotavě potápělo více než hodně lidí s my stejně jako minule přijeli jako jedni z posledních ;)..
Takže už u brány jsme potkali další tři auta, dole u lomu jsme parkovali až podél cesty, aut už zde bylo před námi hodně. V klidu jsme tedy pokecali se známými lidmi a v začínajícím horku se ustrojili do cajků. Protože jsem si v pátek zapomněl nafoukat u Dana flašky (Aleš měl rozebraný komperssor) a navíc i Martin měl prakticky prázdnou desítku se kterou počítal jako se stage, rozdělil jsem přepuštěním vzduch mezi poloprázdné dvojče a plnou patnáctku a dohodli jsme se s Martinem, že část prvního ponoru budeme dýchat z mých flašek.Do vody jsme zalezli prakticky zároveň s vylézajícími potápěči, kteří šli do vody jako první.
Voda byla i bez zakalení předchozími potápěči dost špinavá, z vyhlídky nad lomem jsme už viděli silně zelený odstín. Bohužel bylo znát i to, že se voda ještě od zhroucení části svahu nestihla vyčistit. Takže nejčistší byla voda mezi 15-25 metry, pod 25m už byl mléčný zákal, nad zase rozkalená voda od 'méně zkušených' potápěčů ;)..
Do vody jsme vlezli u hráze, Martin ještě zjistil, že mu dost uchází vzduch na maňasu, takže celý ponor kromě zanoření absolvoval s uzavřeným levým ventilem (a tudíž bez kontroly tlaku a inflátoru). Od hráze jsme plavali po hladině ke kanystru, zde se v klidu zanořili až na dno a pomalu vystoupali k jeskyni. Zde už jsme narazili na první silně zakalenou vodu od potápěčů, dokonce očividně někdo bez pudu sebezáchovy vlezl do jeskyně. Pomalu jsme stoupali podél stěny směrem k zátoce, už na sdílené dýchání, opět se výborně osvědčila dlouhá hadice. U plošiny mi už tlak ve dvojčeti klesnul ke 40 barům a tak jsem si od Martina vyžádal automatiku zpět a vynořovali jsme se už zase samostatně. Podél stromků se dalo plavat jen těsně u hladiny a proplétat se mezi větvemi, níže byla voda už zakalená prakticky k nule.
Vynořili jsme se zase u hráze, Martin nechal ve vodě cajk na druhý ponor, já vše poctivě odtáhnul až k autu, odstrojil se a ještě si v klidu pokecal s lidmi, kteří ještě neodjeli. Arnošt zavolal, že přijede až okolo třetí, tak jsem se převléknul 'do civilu' a v klidu jsme přeparkovali auto dolů k vodě (ostatní postupně odjeli) a počkali na Arnošta s Evou.

FOTOGRAFIE Z AKCE

velkyobrazek
lom z horní vyhlídky
obr1 obr2 obr3 obr4
obr5 obr6 obr7 obr8

 

 Přidat komentář: 

Informace před vyplněním:

  • Vyplnění té číslice je opravdu nutné, nežertuji ..
  • Nepoužívejte HTML značky, nebudou brány v úvahu
  • Vyplňte prosím alespoň jméno a komentář ..
  • Délka vyplňovaných polí je omezena
  • Nevhodné příspěvky budou proste smazány (doufám že nebude nutné :)xhtml rss RSS
IngressMania  Posledni aktualizace 02/09/2007 23:30 | SKYPE: spachal       © 2004-2007 ofni.lahcaps@lahcaps cw